Geri Dön

Özgecan’a kıyanlara her yerde protesto

Özgecan Aslan’ın öldürülmesine tepki için dün kadınlar yine Türkiye’nin her yerinde sokaktaydı.

Özgecan’a kıyanlara her yerde protesto

Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen bir grup kadın, AK Parti Bakırköy İlçe Başkanlığı’na yürüyerek açıklama yaptı. Kadınlara erkekler de destek verdi. Bakırköy Kadın Dayanışması’nın örgütlediği gösteride Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, sloganlar ve pankartlarla İstanbul Caddesi’ndeki Ak Parti İlçe Başkanlığı önüne yürüyüp basın açıklaması yaptı.
Türkiye’nin dört bir yanında da vahşi cinayet lanetlendi.
- Mersin’de yüzlerce kadın, Otobüs Terminali’nde toplanıp sloganlar atarak Özgecan’ın evine kadar yürüdü.
- Şanlıurfa’da bazı STK temsilcileri Özgecan’ın posterlerini taşıyıp sloganlar attı. Gruptakiler, etkinliği katılmayıp izlemekle yetinenlere de tepki gösterdi.
- Trabzon Demokratik Kadın Platformu üyesi grup, Maraş Caddesi’nden Atatürk Alanı’na yürüdü.
- Bursa Ulucami’de ve Samsun’da Özgecan için çoğunluğu kadınlardan oluşan grup gıyabi cenaze namazı kıldı.
- Ayrıca Adana, Eskişehir, Çanakkale, Isparta, Edirne, Tokat, Muğla, Kocaeli ve Bolu’da Özgecan’ın katledilmesi kitlesel gösterilerle protesto edildi.

Türkiye'de bir ilk yaşandı! İki korona hastası örnek olduDünyada ilk kez İstanbul'daki devlet hastanesinde yapılan operasyonla koronavirüsü atlatmış alıcıya yine Kovid-19 geçirmiş bir vericiden alınan böbrek nakledildi. 50 yaşındaki Mustafa Yıldırım, yeğeni 31 yaşındaki Ceyhun Yıldırım’a böbreğini verdi. Böbrek Nakli Kliniği Şefi Doç. Dr. Eyüp Veli Küçük, "Hastaların sağlık durumu iyi, tedavileri devam ediyor, koronavirüs organ nakline engel değil" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet