Geri Dön
GündemÖzlem Kurt Azap kimdir, kaç yaşında? Özlem Kurt Azap biyografisi

Özlem Kurt Azap kimdir, kaç yaşında? Özlem Kurt Azap biyografisi

Özlem Kurt Azap kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Corona virüs sürecinde yaptığı değerlendirmeler ile adından sıkça söz ettiren Özlem Kurt Azap, sağlık alanında elde ettiği birçok başarıya imza atmış bir isim olarak çıkmaktadır. Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olan Özlem Kurt Azap Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzmanlaşmıştır. Başkent Üniversitesi'nde çalışmalarına devam etmektedir.

Özlem Kurt Azap kimdir, kaç yaşında? Özlem Kurt Azap biyografisi

Son günlerde adından sıkça söz ettiren isimleri başında gelen Özlem Kurt Azap kimdir sorusu arama motoru üzerinden araştırılmaya devam ediyor. Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olan Özlem Kurt Azap sonrasından Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzmanlaşmıştır. Çalışmalarına Başkent Üniversitesinde devam eden Özlem Kurt Azap sağlık alanında yürüttüğü çalışmalar ile birçok ödül almıştır. Peki Özlem Kurt Azap kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

ÖZLEM KURT AZAP KİMDİR?

Profesör Özlem Kurt Azap 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzamandır.. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeliği yapmaktadır. 2010- 2012 dönemi TTB Merkez Konseyi Üyesidir. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda görev ve çalışmalarına devam ediyor.

ÖDÜLLERİ

Timurkaynak F, Can F, Azap O, Demirbilek M, Arslan H, Karaman S. Top 10 cited reference paper 2006-2008. "International Journal of Antimicrobial Agents" dergisi", İngiltere", 01/05/2009.

Kurt Azap Ö, Kurşun E, Timurkaynak F, Arslan H, Demirhan B, Haberal M. Genç araştırmacı ödülü MESOT", Kuveyt", 29/11/2006.

Can F, Kurt Azap Ö, Demirbilek M, Karabay G, Timurkaynak F, Arslan H. XII. Türk Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi;En iyi poster dalında üçüncülük ödülü. KLİMİK", Antalya", 20/11/2005.

Arslan H, Kuru İnci E, Azap O, Timurkaynak F. Astra Zeneca Poster Ödülü. Febril Nötropeni Derneği", Ankara", 24/02/2008.

KİTAPLARI

Azap Ö, Ergönül Ö. Celine Pulcini, Önder Ergönül, Füsun Can, Boyana Beovic editors. Antimicrobial Stewardship. İngiltere: Elsevier; 2017

Azap O. Beyin Cerrahisi Girişimlerinden Sonra Görülen İnfeksiyonlar. In:Cerrahi Alan İnfeksiyonları. Ankara: Bilimsel Tıp Yayınevi; 2009

Azap O, Arslan H. Tanı Yöntemleri. In:Yoğun Bakım Ünitesinde Fungal İnfeksiyonlar. Ankara: Bilimsel Tıp Yayınevi; 2009

Azap O, Arslan H. Fungal Enfeksiyonlarda Kombinasyon Tedavisi. In:Önemli ve Sorunlu Fungal Enfeksiyonlar. Ankara: Bilimsel Tıp Yayınevi; 2006

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet