Geri Dön
Gündem'Palalı' saldırgana Tarlabaşı esnafından dayak!

'Palalı' saldırgana Tarlabaşı esnafından dayak!

'Palalı' saldırgana Tarlabaşı esnafından dayak!

Gezi olayları sırasında polis müdahalesinden kaçan göstericilere pala ile saldıran Sabri Çelebi'nin, iki hafta önce, Tarlabaşı'nda bir gence ve bir kadına şiddet uyguladığı gerekçesiyle, bölge esnafı tarafından feci şekilde dövüldüğü öğrenildi.

Demokrathaber.net'in paylaştığı habere göre iki hafta önce gerçekleşen olayla ilgili tanıklığını anlatan ve ismini vermek istemeyen bir bölge esnafı şunları söylüyor:

KADINA TOKAT ATTI
"Bir genci, hırsızlık yaptığı iddiasıyla palalı Sabri ve üç kişi sokak ortasında dövüyor. Orada oturan bir kadın da dayanamayıp 'Yapmayın, yazık' diye araya giriyor. Palalı da kadına 'Sen karışma o...u' diyerek tokat atıyor. Bunu da bir esnaf görüyor ve diğer esnaflara haber veriyor. Sonra da olayın olduğu yere yüze yakın kişi gidiyor.."

"KÜRTLER SABRİ'YE KİNLİYDİ'

Olayı anlatan Tarlabaşı'ndaki esnaf, olay yerine giderek palalı saldırgana müdahale edenlerin esnaf olduğunu öne sürerek, bunların palalı Sabri Çelebi'ye Gezi'den dolayı kinli olduklarını ve Kürt olmasına rağmen bunu yapmasını kabul edemediklerini kaydediyor:
"Buradaki Kürtler zaten sebep arıyorlardı Sabri'den öç almak için. Bir kadına tokat atması, tutup da bir genci öldüresiye dövmesi makul bir sebep yarattı."

'OLAYLAR BÜYÜDÜ KELEŞLER POMPALILAR ÇIKTI'
Esnaf, palalı saldırgan Sabri'nin çok kalabalık bir grup tarafından, linç edilircesine dövüldüğünü ve olayın keleş ve pompalı tüfeklerin kavgaya karışmasına varıncaya kadar büyüdüğünü de aktarıyor: "Olay çok büyüdü; keleşler, pompalılar çıktı.. Sabri yalvarıp yakardı, 'yapmayın, bende Kürdüm' falan diye. Ama o öyle deyince 'En çok o yüzden dövüyoruz zaten' dedi esnaf."
Olayın, olay yerine çevik kuvvet polislerinin gelmesinin ardından yatıştığını söyleyen esnaf, Sabri Çelebi'nin mahallede bir lokantası ve bir pansiyonu olduğunu ve olaydan sonra Çelebi'nin günlerce dükkanlarını açamadığını iddia ediyor.

Gezi direnişi sırasında eylemcilere palayla saldıran ve hakkında yakalama kararı bulunan Sabri Çelebi, olaydan sonra yurt dışına kaçmış; Türkiye dönüşünde ise gözaltına alınmıştı. Çelebi, iki kez çıkartıldığı adliyede ise iki defasında da serbest bırakılmıştı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan geri adım atan elçilere net mesaj verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülkemizin bağımsızlığına ve milletimizin hassasiyetlerine saygı duymayan hiç kimse, sıfatı ne olursa olsun, bu ülkede barınamaz."
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler