Geri Dön

Pandemi nedeniyle ayrı kaldıkları okullarına fidan diktiler

Mardin'in Midyat ilçesi Sivrice köyünde, koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim gören öğrenciler, biriktirdikleri harçlıklarla aldıkları fidanları bir süredir gidemedikleri okullarının bahçesine dikti. Öğrencilerden Ceren Acar, pandemi nedeniyle okullarından uzak kaldıklarını belirterek, "Okulumuzu güzelleştirmek istedik. Harçlıklarımızla satın aldığımız gül fidanlarını okulumuzun bahçesine diktik" dedi.

Pandemi nedeniyle ayrı kaldıkları okullarına fidan diktiler

Midyat'taki Sivrice Köyü İlkokulu ve Ortaokulu'nun öğrencileri, 'Bir Fidanın Olsun' projesi kapsamında biriktirdikleri harçlıklarıyla fidanlar aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında okula gidemeyen öğrenciler, düzenlenen etkinlikle fidanları, bir süredir uzak kaldıkları eğitim yuvalarının bahçesine dikti. Okul Müdürü Mikail Ayaz'ın da eşlik ettiği fidan dikim etkinliğinde öğrenciler, okulun bahçesindeki yaşam alanında kazma ve küreklerle açtıkları çukurlara gül, zeytin ve çamdan oluşan 100 fidanı toprakla buluşturarak, can suyu verdi.

Mikail Ayaz, sosyal sorumluluk projesi kapsamında böyle bir etkinlik yaptıklarını dile getirerek, "Öğrencilerimizin kendi aralarında fikir olarak ortaya çıkardığı bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bize böyle bir projeleri olduğunu söylediler. Bu salgın döneminde okuldan uzak kalmanın ve dışarı da çıkamamanın, bir iş yapamamanın oluşturduğu boşlukla okullarını gül bahçesine çevirmek istediler. Biz de bunu memnuniyetle karşıladık, çok mutlu olduk" diye konuştu.

'OKULUMUZU GÜZELLEŞTİRMEK İSTEDİK'

Okul öğrencisi Ceren Acar, pandemi nedeniyle uzun süredir okullarından ayrı kaldıklarını belirterek, "Okulumuzu güzelleştirmek istedik. Harçlıklarımızla aldığımız gül fidanlarını okulumuzun bahçesine diktik. Arkadaşlarımızdan burs alanlar ya da babasından harçlık alanlarla paralarımızı topladık. Sonra gül satın aldık ve okulumuza dikmeye karar verdik" dedi.

Rojda Acar da okulunu çok özlediğini anlatarak, "Güzel anımız olsun, diye okulun her yerine gül dikmeye karar verdik. Gelecek için iyi bir şey. Eğer ağaçlar olmasaydı oksijen olmazdı. Okulumuz güzel olsun, diye arkadaşlarımızla hep beraber yaptık bu etkinliği" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Tel tel dökülüyorlarCumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet İttifakı hakkında, "Karşımızda 40 yamalı bohça misali oluşturulan ittifak, şimdiden tel tel dökülmeye başladı." sözlerini kullandı. Erdoğan CHP hakkında da "Türkiye'nin geleceğinde bu zihniyeti, yapısı ve üslubuyla CHP diye bir partiye yer olmadığını görüyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet