Geri Dön
Gündem‘Para değil, hapis cezası verilmeli’

‘Para değil, hapis cezası verilmeli’

Nesli tükenme tehlikesi altında olan vaşak yine avcıların hedefinde. Mersin’de önceki gün bir vaşağın daha avcılar tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerinin yakaladığı avcılar hakkında yasal işlem yapıldı.

‘Para değil, hapis cezası verilmeli’

 

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul - Türkiye’de sadece para cezası uygulanıyor. Yaban hayatı uzmanı Ahmet Emre Kütükçü, her yıl birkaç kez vaşakların bu şekilde avlanarak öldürüldüğüne dikkat çekerek, şunları dedi:

“Biz sadece kamuoyuna yansıyanları biliyoruz, görünmeyen kısmı da var. Elinde silahla arazide dolaşan insanlar, özellikle yırtıcı türlere yönelik bu şekilde bir eylemlere girişiyor. Bunun sebebi, hem yırtıcılara karşı ön yargı hem de biyolojik çeşitliliğe karşı herhangi bir bilgiye sahip olmamaları. Vaşakları öldürenler de biliyor ki işledikleri suçun sonrasında ciddi bir yaptırımla karşılaşmayacaklar. Az miktarda bir para ceza uygulanıyor.”

Vaşak gibi ekosistem hizmetleri sunan büyük yırtıcı türlerin doğada gerekli olduğunu belirten Kütükçü, “Yaşadıkları alandaki, diğer türleri ve hastalıklı türleri ayıklıyorlar” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'a vedaTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törende konuşan Selçuk Bayraktar, "En yakın dava ve yol arkadaşımızdı. Dosdoğru yaşadı, bildiği yoldan asla şaşmadı. Son nefesine kadar iş yerinde kaldı. O asla sancağı bırakmadı. Bizler bu yolda aynı şekilde aynı değerlerle devam edeceğiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler