Geri Dön

Paraşütle eğitim uçuşu yapan astsubay, düşerek hayatını kaybetti

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, yamaç paraşütüyle eğitim uçuşu yaparken, yaklaşık 20 metre yükseklikten kekik tarlasına düşen astsubay Veysel Ilıksu (42) yaşamını yitirdi.

Eskişehir 1'inci Ana Jet Üssü'nde görevli Hava Astsubay Başçavuş Veysel Ilıksu, saat 14.00 sıralarında eğitim uçuşu için Pamukkale ilçesindeki Dinamit Tepesi mevkisinden paraşütüyle havalandı.

Başarılı şekilde havalanan Ilıksu, bir müddet sonra paraşütünün hakimiyetini kaybetti. Bu sırada yedek paraşütünü açan Ilıksu, Uzunpınar Mahallesi Korucak mevkisinde yaklaşık 20 metre yükseklikten yere düştü. Ilıksu'nun düştüğünü görenler durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Ilıksu'nun yaşamını yitirdiğini tespit etti. Savcının incelemesinin ardından Ilıksu'nun cesedi, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

PÖH’ün yanında görev alacak kangallar, vatan görevi için hazırAğrı İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Özel Hareket ekiplerinin yanında görev alacak 10 Kangal yavrusu, vatan görevi için gün sayıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber