Geri Dön
GündemPark ve sahillerde ilk cumartesi keyfi

Park ve sahillerde ilk cumartesi keyfi

Yasaksız ilk cumarteside güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar meydanlara, parklara ve sahillere akın etti. Yoğunluk nedeniyle trafik kilitlendi

Park ve sahillerde ilk cumartesi keyfi

GÖKHAN KAM İstanbul - Kademeli normalleşme süreci kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk cumartesi gününde vatandaşlar caddeleri, meydanları ve sahilleri doldurdu. İstanbul’da güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar meydanlara, parklara ve sahillere akın etti. Milliyet olarak kısıtlaması ilk cumartesi gününde İstanbul’u gezdik.

Park ve sahillerde ilk cumartesi keyfi

İlk durağımız Kadıköy Caddebostan sahiliydi. Bir çok vatandaş sahilde bisiklete binip yürüyüş yaparken bazıları da sahildeki çimenliklerde ailesi ve arkadaşlarıyla oturarak vakit geçirdi. Arkadaşlarıyla sahilde oturan Hazife Tok, “Yasağın kalktığı gün arkadaşlarla burada buluşup kahvaltı yapma planı yapmıştık. Tedirgin olduğumuz için kafede oturmak istemedik” derken, sahilde bisiklete binen Alper Yapıcı, “Uzun zamandır hafta sonu bir aktivite yapamıyorduk” diye konuştu.

Kadıköy Moda sahile kısıtlamasız ilk cumarteside vatandaş akınına uğradı. Güzel havada Adalar’a gitmek isteyen vatandaşlar ise iskelenin önünde metrelerce kuyruk oluşturdu. Yüzlerce kişinin beklediği kuyrukta sosyal mesafe kuralı tamamen hiçe sayılmış durumdaydı. Vapura binmek için sıra bekleyen Meryem Turan, “Kalabalık olacağını tahmin ediyordum ama bu kadarını beklemiyordum. İnsanlar arasında sosyal mesafede yok ona rağmen kuyruk çok uzun” dedi.

Park ve sahillerde ilk cumartesi keyfi

Oltasını alan sahile

Üsküdar’da da güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar Salacak sahili doldurdu. Sahil boyunca vatandaşlar yürüyüş yaparken Boğaz manzarasına karşı bol bol fotoğraf çekindi. Salacak’tan Üsküdar Meydanına kadar binlerce yerli ve yabancı vatandaşlar sahil boyu gezerek boğaz havası aldı. Meydanda bir çok vatandaş da oltayla balık tuttuğunu gördük.

Ortaköy Meydanı da kalabalıktan nasibini alan yerlerden biri oldu. Çok kalabalık olan bölgeye gelen vatandaşlar kalabalıktan şikayetçi oldu. Ailesiyle gezmeye geldiğini belirten Ahmet Taşkıran, “Açık hava burada bir şey olmaz diye biliyoruz” dedi. Beşiktaş Çarşı’da yoğunluk dikkat çekti. Bölgedeki kafelerde yer bulmak nerdeyse imkansızken kalabalıktan yürümek bile zor. Maçka Demokrasi Parkı’nda oldukça kalabalıktı. Arkadaşları, çocukların ve evcil hayvanlarla parka gelen vatandaş yasaksız cumartesinin tadını çıkardı.

‘Beyaz Cennet’e ziyaretçi akını

Denizli’de kontrollü normalleşmeyle cumartesi günleri için sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasını fırsat bilenler, Pamukkale’ye adeta akın etti. HES kodu sorgulamasının ardından ören yerine alınan ziyaretçiler, travertenler üzerinde yürüyüş yapıp fotoğraf çektirdi. Özellikle yerli turistlerin yoğun olduğu gözlenen bölgeye gelenler, antik havuza girme imkanı da buldu. 

Park ve sahillerde ilk cumartesi keyfi

Kendilerini yeşile attılar

Kısıtlamasız cumartesi gününde orman havası almak isteyenler Belgrad Ormanı’na akın etti. Belgrad Ormanı’na girişte, araç kuyruğu yüzlerce metre uzadı. Uzun süre araçlarıyla Belgrad Ormanı girişinde bekleyenler içeriye girdiklerinde ağaçların gölgesine sığındı. Torunu, oğlu ve gelini ile ormana gelen Gülay Görgün de “Dışarı çıkma olasılığımız olduğu için akşamdan hazırlandık. İki seneden beri ilk defa dışarıdayız. Kahvaltımızı yaptık torunumla, gelinimle, oğlumla buradayız. Çok mutluyuz gerçekten” şeklinde konuştu.

Park ve sahillerde ilk cumartesi keyfi

Sakarya'da şişe ve bıçaklı kavgaSakarya'nın Sapanca ilçesinde, takside tartıştıktan sonra araçtan inen 2 kişi bıçak ve bira şişesi ile birbirine saldırdı. Yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet