Geri Dön
GündemPatlamanın ardından Twitter ve Facebook'a erişim engeli!

Patlamanın ardından Twitter ve Facebook'a erişim engeli!

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen bombalı saldırı sonrasında sosyal medya platformlarına hızlı bir şekilde erişim engeli getirildi. RTÜK'ten saldırıyla ilgili olarak gelen yasağın ardından Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım platformlarına da giriş şu an için normale dönmeye başladı.

İstanbul İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısının ardından Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerine erişimde sorun yaşanıyor. RTÜK'ten saldırıyla ilgili olarak gelen yasağın ardından Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım platformlarına da giriş şu an için normale dönmeye başladı.

Ankara'da TSK'yı hedef alan ve bombalı araçla gerçekleştirilen saldırı sonrasında ve son olarak 13 Mart’ta gerçekleşen bombalı saldırı sonrasında da sosyal medya kapatılmış ve çok geç saatlerde tekrar erişim mümkün olmuştu.

Geçtiğimiz Ekim ayında meydana gelen Ankara'daki terör saldırısının ardından söz konusu kısıtlamalarla ilgili açıklama yapan Alternatif Bilişim Derneği Üyesi Barış Büyükakyol ise Türkiye’de Twitter ve Facebook gibi her internet sitesinin kullandığı bir bant genişliği olduğunu belirterek, “Bu bant genişliği birkaç tuşluk işlemle daraltılabilir. Bunu daraltırsanız, geçebilecek veri hacmi düşerek site yavaşlar. Buradaki daraltmaya da ‘throttling’ işlemi denir. Yani Twitter’ın kendi ana sunucusuna giden otoyolun şeritleri kapatılıyor. Yoldan hızlı gidilmiyor” demişti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Düzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli yakalandıDüzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli, yaşanan kovalamaca sonrasında gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler