Geri Dön

Patrik Mutafyan toprağa verildi

Tedavi gördüğü hastanede 63 yaşında hayatını kaybeden Türkiye Ermenileri’nin 84. Patriği Mesrob Mutafyan dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Mutafyan için Kumkapı Meryem Ana Kilisesi’nde veda töreni düzenlendi. Pazar ayininden sonra gerçekleşen töreni Patrik Vekili Episkopos Aram Ateşyan yönetti. Tören boyunca kiliseyi dolduran Ermeniler, Patrik Mutafyan için dua edip gözyaşı döktü.

Patrik Mutafyan toprağa verildi

Dünya Ermenileri Baş Patriği 2. Karekin, Ermeni Kilisesi’nin Vatikan’daki Temsilcisi Başepiskopos Khajag Barsamyan ve Kudüs Patriği Başepiskopos Nurhan Manukyan da hazır bulunduğu törenin ardından Mutafyan’ın naaşı, toprağa verilmek üzere Şişli‘deki Ermeni Mezarlığı’na götürüldü. Mezarlığın patrikler bölümünde tabutsuz olarak toprağa verilen Mutafyan’ın naaşının üzerine ilk dua eşliğinde biraz toprak atıldı. Mezara gelen din adamları 7 gün boyunca her gün kabir başında dualar okuyarak toprak atıp defin işlemini 7 günde tamamlamış olacak. Törende veda konuşmasını yapan Mutafyan’ın hukuk danışmanı Setrak Davuthan, “Üzülerek ifade etmek gerekir ki, bu dinamik ve birleştirici değişimlere tahammül edemeyen zelil mihrakların ırkçı ve şoven kişilerin internet ve sair yollarla yaptıkları tehdit ve saldırılar onun ruhsal sağlığını, dinginliğini alt üst ederek kişisel benliğini kaybetmesine neden oldu” dedi.

Kayseri'de altın ve bebek kıyafeti çalan kadın yakalandı!Kayseri'de girdikleri evlerden ziynet eşyası ve bebek kıyafetleri çaldığı tespit edilen bir kadın polis ekiplerince yakalandı. İkamette bulunan güvenlik kamerasını fark eden kadın, yakalanmamak için kamerayı kırdığı da tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber