Geri Dön

Pek çok Nasıl Yazılır? Pek Çok Tdk Yazımı Ayrı Mı, Bitişik Mi? Pek Çok Kelimesinin Doğru Yazılışı

Cümle içerisinde çok sık kullandığımız kelimelerden birisi de pek çok kelimesidir. Pek çok kelimesi çoğu kişi tarafından birleşik mi ayrı mı yazılır bilinmemektedir. Doğru yazılışı sözlüklerde bulunmaktadır. Peki pek çok kelimesi nasıl yazılır? TDK sözlüklerinde bu kelimenin yazılışının doğru şekli belirtilmiştir. Pek çok kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş anlamlı olan sözcükler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Pek çok Nasıl Yazılır? Pek Çok Tdk Yazımı Ayrı Mı, Bitişik Mi? Pek Çok Kelimesinin Doğru Yazılışı

Birleşik kelimeler çoğu zaman yazım yanlışı yapılan kelimelerdir. Pek çok kelimesi de nasıl yazılır sözlüklerde en çok araştırılan kelimedir. Kelime anlamı ve yazılışı TDK sözlüklerinde bulmak mümkündür Pek çok kelimesinin eş anlamlısı gayet ve çok fazla kelimeleridir.

Pek Çok TDK'ya Göre Doğru Yazılışı
TDK sözlüğü birçok kelimenin yazımı ile ilgili açıklamalar yapmıştır. Bu kelimeler daha çok iki sözcüğün yan yana kullanıldığı kelimelerden oluşmaktadır. Pek çok kelimesi ise TDK'ya göre doğru yazılışı 'pek çok' şeklinde olmalıdır.

Pek Çok Kelimesinin Cümle İçerisinde Örnekleri
Pek çok kelimesi TDK sözlüklerine göre doğru ve yanlış biçimde yazılmış örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.
- Pek çok kişi yardım etti. (Doğru)
- Pekçok sertifikam bulunmaktadır. (Yanlış)

Pek Çok Nedir?
Pek çok kelimesinin TDK anlamı şu şekildedir:
- Yeterinden fazla, bir hayli

ABD'den Türkiye açıklaması: Çalışmaya devam edeceğizABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, "Türkiye ile Suriye'deki ortak çıkarlarımızı gerçekleştirebilmek amacıyla yapıcı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet