Geri Dön

Pera Film’de Rus sinemasının hazineleri

Pera Film, Bolşevik Devrimi’nin 100. yıl dönümünde ‘Kızıl Devrim: Sovyet Cevherleri’ başlıklı özel bir film programı sunuyor.

Pera Film’de Rus sinemasının hazineleri

30 Kasım’a kadar devam edecek programda Sovyetler Birliği sinemasının klasikleşmiş yedi siyah-beyaz filmi izleyiciyle buluşacak. Rus sinemasının Eisenstein kadar bilinmeyen ama önemli yönetmenlerini bir araya getiren programda Lev Kuleshov, Yakov Protazanov, Dziga Vertov, Grigori Kozintsev, Leonid Trauberg ve Aleksandr Medvedkin’in imzasını taşıyan çarpıcı ve önemli filmler izleyicilerin karşısına çıkıyor. Program kapsamında gösterilen ‘Mr. West’in Bolşevik Diyarındaki İnanılmaz Maceraları’ (The Extraordinary Adventures of Mr. West in the Land of the Bolsheviks, 1924), Yakov Protazanov’un çektiği ‘Torzhoklu Terzi’ (The Tailor From Torzhok, 1925) ve Dziga Vertov’un yapıtı ‘Kameralı Adam’ (Man with a Movie Camera, 1929) gösterilecek filmler arasında dikkat çekiyor.

Alacağını tahsil için gitti, aracında ölü bulunduAnkara'da, bir süredir haber alınamayan Rafet Ünal (45), boş arazide otomobilin içinde silahla vurulmuş halde ölü bulundu. Polis ekiplerince yapılan araştırmada, Ünal'ın Keçiören ilçesinde kozmetik ürünleri satan bir iş yerini işlettiği belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet