Geri Dön

Pera Film’den Elkabetz seçkisi

Pera Film, İsrail kökenli oyuncu, senaryo yazarı ve yönetmen Ronit Elkabetz’in sinemasına saygı duruşu niteliğinde bir seçki sunuyor.

Pera Film’den Elkabetz seçkisi

7-28 Kasım tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak Sınırların Ötesi başlıklı program, Elkabetz’in hem İsrail hem de Avrupa sinemasında bir dönüşüme imza attığı çalışmaları bir araya getiriyor. Program, Elkabetz’in kimi zaman oyuncu kimi zaman da yönetmen olarak yer aldığı, kariyerinde büyük bir öneme sahip dokuz filme yer veriyor. Filmler arasında kardeşi Shlomi Elkabetz ile birlikte kaleme aldığı ve Viviane Amsalem karakterini canlandırdığı, ödüllü film üçlemesi ‘Eş Edinmek’, ‘Yedi Gün’ ve ‘Viviane Amsalem’in Boşanma Davası’nın yanı sıra aile, gelenekler, evlilik ve devletin kurumsal dayatmaları karşısında özgürlükleri için mücadele eden unutulmaz bir dizi kadın karaktere hayat verdiği ‘Ak Büyü’, ‘Geç Evlilik’, ‘Or’ (Hazinem), ‘Bandonun Ziyareti’, ‘Yafa’, ‘Tufan’ bulunuyor. Ücretsiz olarak takip edilebilecek program, 2016 yılında kansere karşı verdiği mücadele sonucu hayatını kaybeden Elkabetz’e bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

Bitlis'te askeri helikopter düştü: 11 şehidimiz varMilli Savunma Bakanlığı Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını, 9 personelin şehit olduğunu, 4 personelin yaralandığını bildirdi. MSB, yaralanan iki askerin daha şehit olduğunu, şehit sayısının 11'e yükseldiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet