Geri Dön
GündemPınar Özcan ilk kadın başkan oldu

Pınar Özcan ilk kadın başkan oldu

İstanbul Eczacı Odası’nın Seçimli Olağan Genel Kurulu’nu 65 yıl son ilk kez bir kadın aday kazandı.

Pınar Özcan ilk kadın başkan oldu

 

MERT İNAN İstanbul - Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi’nde yapılan seçimlerde İstanbul Eczacı Hareketi listesi ve Demokrat Çağdaş Eczacılar Grubu listesi yarıştı. Mevcut genel sekreter Ecz. Şeker Pınar Özcan’ın başkan adayı olduğu İstanbul Eczacı Hereketi listesi 1597 oy alarak seçimi kazandı. İmam Hüseyin Çelik’in başkan adayı olduğu Demokrat Çağdaş Eczacılar Grubu listesi ise 347 oy aldı.  

‘Gurur verici’

1975 Samsun doğumlu olan Pınar Özcan, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu. 1998 yılından bu yana Bağcılar’da eczacılık yapan Şeker Pınar Özcan İstanbul Eczacılar Odası Yönetim Kurulu üyeliği ve İstanbul Eczacı Odası Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Seçim yarışını kazanmasının ardından Milliyet’e konuşan Özcan şunları söyledi:

“Bizim mesleğimizin içerisinde yer alanların yüzde 60’dan fazlası kadınlardan oluşuyor. Şimdiye kadar içimizden bir kadın başkan çıkmaması eksiklikti ancak geç de olsa kadınlarımız adına sevinçliyim. Ülkemizdeki diğer kadınlara örnek olmak ve diğer meslek gruplarında da kadın yöneticilerin öne çıkmasına örnek teşkil edenlerden biri olmak gurur verici.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlarTürkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 2 yıllık sürece baktığımızda batılı ülkeler başta olmak üzere gelişmiş devletlerin salgın sürecini adalete ve hakkaniyete uygun yönetmediklerini görüyoruz. Afrika halkı salgın sürecinde yalnız bırakılmıştır. TURKOVAC aşımız devreye girdiğinde örnek bir davranış sergileyeceğiz. Kar eksenli yaklaşılmasını doğru bulmuyoruz. Kıta ülkelerine aşı yardımı da yapacağız." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler