Geri Dön
GündemPınar Saka kimdir? (Survivor Ünlüler)

Pınar Saka kimdir? (Survivor Ünlüler)

Survivor ünlüler takımında yer alan Milli atlet Pınar Saka düzgün fiziği ve yarışmalarda gösterdiği performasla dikkat çekiyor. Survivor ünlüler takımında en dikkat çekici performansı sergileyen iki isimden biri olan Pınar Saka adada arkadaşları ile olan uyumu ile de dikkat çekiyor. Peki Pınar Saka kimdir?

Pınar Saka kimdir? (Survivor Ünlüler)

Survivor ünlüler takımında yer alan Pınar Saka yarışmalarda gösterdiği üst düzey performans ile dikkat çekiyor. Performans sıralamasında en çok oyun kazanan yarışmacılar arasında ikinci sırada yer alan Pınar Saka'nın bu hafta nasıl bir performans sergileyeceği ise büyük merak konusu. Peki Pınar Saka kimdir?

PINAR SAKA KİMDİR?

Pınar Saka 5 Kasım 1985 doğumludur. 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde yarışır. Almería, İspanya'da düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları'nda 400m ve 4x 400m bayrak kategorisinde yarıştı. Takım arkadaşları Birsen Bekgöz, Özge Gürler ve Binnaz Uslu'yla beraber 3:40.75' dereceleriyle bronz madalyanın sahibi oldular.

Milli atlet olan Pınar Saka, 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde ülkemiz adına birçok başarıya imza attı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde “Haftanın Bayan Atleti” seçilen Pınar Saka, ABD’nin New York kentinde katıldığı yarışta bayanlar 400 metrede Türkiye rekoru kırmayı başardı.

Pınar Saka, bu kategoride 53 saniyenin altına inen ilk Türk bayan atlet olma başarısını gösterdi. Pınar Saka'nın en iyi dereceleri 100 m 11.93' (2003) 200 m 23.97' (2003) 400 m 51.53' 30 Temmuz 2011, Ankara (Türkiye Rekoru)
2017 yılında ise Survivor yarışmasına katıldı. Panır Saka, Ünlüler takımında yarışıyor..

Pınar Saka kimdir (Survivor Ünlüler)

Gölete uçan araçtan cesedi çıktıBursa’da dün akşamdan beri haber alınamayan İlhan Gücüner’in (43), gölete uçan araçta cansız bedeni bulundu. Sudan çıkarılan Gücüner’in cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet