Geri Dön
GündemPınar Saka kimdir? (Survivor'da hangi takımda)

Pınar Saka kimdir? (Survivor'da hangi takımda)

Survivor ünlüler takımında yer alan Pınar Saka son olarak Sabriye Şengül ile yaşadığı tartışma ile gündeme gelmişti. Survivor ünlüler takımında yer alan Pınar Saka yarışmalarda gösterdiği performansla takımına büyük katkı sağlıyor. Peki Pınar Saka kimdir?

Pınar Saka kimdir? (Survivor'da hangi takımda)

Survivor ünlüler takımında yer alan Pınar Saka adada Sabriye Şengül ile yaşadığı polemikle gündeme geldi. Yarışmalarda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Pınar Saka koşuya dayalı yarışmalarda atlet kimliğinden fazlasıyla faydalanıyor. Peki Survivor ünlüler takımında yer alan Pınar Saka kimdir?

PINAR SAKA KİMDİR?

Pınar Saka 5 Kasım 1985 doğumludur. 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde yarışır. Almería, İspanya'da düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları'nda 400m ve 4x 400m bayrak kategorisinde yarıştı. Takım arkadaşları Birsen Bekgöz, Özge Gürler ve Binnaz Uslu'yla beraber 3:40.75' dereceleriyle bronz madalyanın sahibi oldular.

Milli atlet olan Pınar Saka, 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde ülkemiz adına birçok başarıya imza attı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde “Haftanın Bayan Atleti” seçilen Pınar Saka, ABD’nin New York kentinde katıldığı yarışta bayanlar 400 metrede Türkiye rekoru kırmayı başardı.

Pınar Saka, bu kategoride 53 saniyenin altına inen ilk Türk bayan atlet olma başarısını gösterdi. Pınar Saka'nın en iyi dereceleri 100 m 11.93' (2003) 200 m 23.97' (2003) 400 m 51.53' 30 Temmuz 2011, Ankara (Türkiye Rekoru)

Bir grup genç kavgaya tutuştu; görüntüleyen kişi 'Savaş başlasın' dediAntalya'da, aralarında kızların da olduğu bir grup genç, kısıtlamayı ihlal edip, sokak ortasında kavga etti. Gençlerin uçan tekme ve sopalı kavgası cep telefonu kamerasına yansırken, görüntüyü çeken kişinin, "Savaş başlasın. Vurun, öldürün, parçalayın" sözleri şaşkınlık yarattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet