Geri Dön
GündemPınar Saka kimdir? (Ünlüler Takımı)

Pınar Saka kimdir? (Ünlüler Takımı)

Survivor ünlüler takımında yer alan Pınar Saka, geçtiğimiz hafta eleme konseyinde adının yazılmasının ardından büyük şok yaşadı. Survivor ünlüler adasında Sema'nın ardından performans anlamında en iyi ikinci isim olan Pınar Saka ikinci dokunulmazlığın kaybedilmesinin ardından Bireysel Dokunulmazlığı kazanan İlhan tarafından 4. eleme adayı olarak gösterilmişti. Yaşananların ardından arkadaşların sitem dolu sözler sarf eden Pınar Saka'nın bu hafta nasıl bir performans sergileyeceği büyük merak konusu.

Pınar Saka kimdir? (Ünlüler Takımı)

Survivor 2017'de kızların arasında en iddialı isimler arasıda yer alan Pınar Saka oyunlarda gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekiyor. Geçtiğimiz hafta hiç beklenmedk bir şekilde eleme adayı olarak gösterilen Pınar Saka, adının yazılmasının ardından arkadaşlarına sitem dolu sözlerde bulunmuştu. Survivor'da bugüne kadar çıktığı 114 oyunda 64 kez kazanan Pınar, 50 oyundan ise mağlup ayrıldı. Survivor genel performnas sıralamasında 4. sırada yer alan Pınar Saka hakkında merak edilenleri sizin için derledik.

PINAR SAKA KİMDİR?

Pınar Saka 5 Kasım 1985 doğumludur. 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde yarışır. Almería, İspanya'da düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları'nda 400m ve 4x 400m bayrak kategorisinde yarıştı. Takım arkadaşları Birsen Bekgöz, Özge Gürler ve Binnaz Uslu'yla beraber 3:40.75' dereceleriyle bronz madalyanın sahibi oldular.

Milli atlet olan Pınar Saka, 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde ülkemiz adına birçok başarıya imza attı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde “Haftanın Bayan Atleti” seçilen Pınar Saka, ABD’nin New York kentinde katıldığı yarışta bayanlar 400 metrede Türkiye rekoru kırmayı başardı.

Pınar Saka, bu kategoride 53 saniyenin altına inen ilk Türk bayan atlet olma başarısını gösterdi. Pınar Saka'nın en iyi dereceleri 100 m 11.93' (2003) 200 m 23.97' (2003) 400 m 51.53' 30 Temmuz 2011, Ankara (Türkiye Rekoru)
2017 yılında ise Survivor yarışmasına katıldı. Panır Saka, Ünlüler takımında yarışıyor..

Pınar Saka kimdir (Ünlüler Takımı)

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet