Geri Dön
GündemPitbull dehşeti Meclis’e geldi

Pitbull dehşeti Meclis’e geldi

Antalya’da Rus uyruklu Anna Riadova ile eşi Ercan Öztürk’e Pitbull cinsi köpeğin saldırması ve sonrasında yaşananlara yönelik iddialar, Meclis gündemine geldi.

Pitbull dehşeti  Meclis’e geldi

MİTHAT YURDAKUL Ankara - Edinilen bilgiye göre, Anna Riadova ile eşi Ercan Öztürk, 13 Temmuz’da Liman Caddesi’nde köpeklerini gezdirmeye çıkardı. Atatürk Stadyumu önüne gelen çift, sahibiyle birlikte tasmasız şekilde dolaşan Pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpek, önce çiftin gezintiye çıkardığı köpeklerine, sonra da Anna Riadova’ya saldırdı. Kontrolden çıkan pitbull, Riadova’nın parmağını kopararak yuttu. Saldırgan köpeğin sahibi olduğu belirtilen kadın, köpeğine tasmasını bağlayıp, olay yerinden uzaktaştı. Yaralı kadın ise, ambulansla hastaneye götürüldü.

Olaydan sonra eşiyle polis merkezine giden Riadova, isminin Valentina olduğunu söylediği vahşi köpeğin sahibinden şikâyetçi oldu. Riadova’nın eşi Ercan Öztürk ise, hastanede eşinin kopan parmağından kalan yere müdahalede bulunulduğunu anlattı. Öztürk, 8 bin lira fatura çıkarıldığını ifade ederek, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Öztürk, “Ambulansta görevli olanlar eşimi neden yakın olan devlet hastanesine değil de daha uzakta bulunan özel hastaneye götürdü?” dedi

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, olayı Meclis gündemine getirdi. TBMM Başkanlığı’na, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması soru önergesi veren Emir, şu sorularının yanıtlanmasını istedi:

‘Niye özel hastane?’

“Antalya’daki olayda 112 acil ekibi, müdahale edilen hastanın götürüleceği hastaneyi hangi kritere göre belirlemiştir? Neden daha yakındaki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi tercih edilmemiştir? 112 acil ekiplerinin, hastaları özellikle özel hastanelere götürdüğüne yönelik Sağlık Bakanlığına kaç şikâyette bulunulmuştur?”

 

Resmi Gazete'de yayımlandı! Erdoğan'dan 'Türkiye' kararı
Meteoroloji'den flaş uyarı! Pazar günü değişiyor
Esad rejimine Hatay tepkisi: Toprağımızda gözü olanların halini tarih okuyanlar görür
En yakınındaki isim ele geçirildi! Dikkat çeken detay... Altüst olacak
Merkez Bankası'ndan piyasaya bir müdahale daha
Jandarma ekipleri inanamadı! Tam 1 ton ağırlığında...
Akılalmaz olay! Koronavirüs aşısı olmamak için bunu yaptı
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Fenerbahçe'nin yıldızı için transfer açıklaması!
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Fenerbahçe'yi yıktı! Trabzonspor transfer görüşmelerine başladı
Sıla ve İlker Kaleli'nin bakışları sosyal medyayı salladı!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler