Geri Dön

PKK’nın Marmara kuryesi tutuklandı

Ankara Sabiha Gökçen Havaalanı üzerinde Gaziantep’e gitmeye hazırlanırken İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından takibe alınan terör örgütü PKK’nın Marmara Bölgesi sorumlularından Hakan Demir yakalandı.

Uzun süredir teknik ve fiziki takip altında olan Demir’in yapılan üst aramasında da çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeler ele geçirildi. Marmara Bölgesi sorumlularından olduğu belirtilen örgüt yöneticisinin Kandil’e kuryelik yaptığı belirlendi. Demir’den ele geçirilen dijital dökümanların şifreli olduğu tespit edilirken, uzman ekipler şifreyi çözdü. Yapılan incelemede dökümanlarda, terör örgütünün gençlik yapılanması olan YDG-H’nın başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesinde yapmış olduğu eylemlerin ve şehir yapılanmalarının gün gün rapor edildiği görüldü. Demir’in bu raporlarla Kandil’de sunum yapacağı ve faaliyetlerle ilgili bilgi vereceği iddia edildi.

Drone tespit etti, polis ceza kestiTaksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde drone ile maske denetimi yapıldı. Maske takmayanlar polis tarafından uyarılırken yanında maske olmayanlara para cezası kesildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber