Geri Dön

PKK'ya eleman kazandıran 1 kişi daha gözaltına alındı!

HDP Diyarbakır il binası önünde ailesi evlat nöbeti tutarken, örgütten kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan teröristin ifadesi doğrultusunda, kendisine PKK'ya katılma konusunda yardım eden 1 kişi daha gözaltına alındı. Böylece teröristin ifadesinden yola çıkılarak PKK'ya elemen temin ettikleri iddiasıyla gözaltına alınanların sayısı 6'ya çıktı.

PKK'ya eleman kazandıran 1 kişi daha gözaltına alındı!

Terör örgütü PKK'ya 2015 yılında katılan ve ailesi HDP il binası önünde oturma eylemi yapan bir örgüt üyesi, geçen günlerde güvenlik güçlerine teslim oldu. Terörist ifadesinde, PKK'ya katılması konusunda kendisine yardım edenlerin isimlerini verdi. Harekete geçen Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır, Mardin, Adana ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyon düzenleyerek 5 kişiyi yakaladı. Bu sabah yapılan operasyonda da 1 kişi daha gözaltına alındı.

Örgüte eleman kazandırdığı iddia edilen 6 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirilirken, soruşturma kapsamında 1 kişinin daha arandığı ifade edildi.

 

 

ABD’de fanatik Yahudiler düğünde Covid-19 önlemlerini hiçe saydıABD’nin New York kentinde binlerce fanatik Yahudi’nin yaklaşık 2 hafta önce gizli bir düğün yaptığı ve korona virüs önlemlerini hiçe saydığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet