Geri Dön
GündemPlakaları sakladılar! Motosikletli sürücülerin ölümle dansı

Plakaları sakladılar! Motosikletli sürücülerin ölümle dansı

İzmir'deki Kuzey Ege Otoyolu'na giren 5 ayrı motosikletli, otoyolda plakalarını sakladıktan sonra gişelerden kaçak geçerek, ters yöne girdi ve akrobatik hareketlerle hız sınırlarını aştı. Sosyal medyada yayınlanan bu görüntüler tepki çekti.

Sosyal medyadan 28 Mart'ta paylaşılan görüntülerde O.K, A.F.K, B.V, T.D. ve A.V isimli motosikletliler, plakalarını kapattıktan sonra, Kuzey Ege Otoyolu'na giderek trafiği tehlikeye soktu. Çalışma yapıldığı için bir bölümü kapalı alana yetkililerin uyarılarına rağmen giren 5 ayrı motosikletli, otoyol gişelerinden de kaçak olarak geçti.

Plakaları sakladılar Motosikletli sürücülerin ölümle dansı

Bunların yanı sıra bir süre karşı şeride geçerek motosiklet kullanan sürücüler, hız sınırının oldukça üzerine de çıkıp akrobatik hareketlerle otoyolda tehlikeye sebep oldu.

O.K. isimli motosikletli, o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Kask kamerasıyla çekilen görüntüler, 2 hafta içinde yaklaşık 5 bin kez izlendi.

Plakaları sakladılar Motosikletli sürücülerin ölümle dansı

Öte yandan videonun altına bir kullanıcının, 'Videoyu emniyete atın. Birkaç güne hepsi paketlenir' şeklindeki yorumuna A.F.K. isimli kullanıcının, 'Attım ben. Kimse gelip almadı' diye cevap verdiği de görüldü.


Plakaları sakladılar Motosikletli sürücülerin ölümle dansı

 

Bakar Akar'dan İsrail tepkisi: Bu bir insanlık suçudurMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, sınır birliklerinde incelemelerde bulundu, sınırda ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile toplantı yaptı. Bakan Akar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dair "Bu saldırılar, insanlık suçudur. Bunlar, huzuru, barışı tahrip etmek demektir. İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet