Geri Dön

Plato Meslek Yüksekokulu Balat'a taşındı

Sanat dünyasına katkı sağlamak ve eleman yetiştirmek amacıyla yönetmen Sinan Çetin'in de aralarında bulunduğu bazı sanatçı, işadamı ve akademisyenlerce kurulan Plato Meslek Yüksekokulu, geçen yıl eğitime başladığı Beyoğlu'ndaki yerinden İstanbul'un tarihi semtlerinden Balat'a taşındı.

Riva Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı'na bağlı küresel bir ağ olan Riva Network tarafından desteklenen okulun hedefi, sanat, medya ve tasarım dünyasına nitelikli bireyler yetiştirmek.
Okul bünyesinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Radyo ve Televizyon, Basım ve Yayın Teknolojileri gibi devam eden programlara, yeni dönemde Grafik Tasarım, Görsel İletişim, Mimari Restorasyon ve Çocuk Gelişimi gibi bölümlerin de eklenmesi planlanıyor.
Okul hakkında bilgi veren Plato Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Atilla Yayla, öğrencilerin staj imkânı yaratmakta zorlanması ve iş fırsatlarını yakalayamaması ile ilgili sıkıntıların farkında olduklarını ve buna çözüm getirdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-TUR" ile saat 21.20'de Ankara'ya geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber