Geri Dön

Polis kılığında işadamı kaçırdılar

Eyüp’te kendilerine polis görüntüsü vererek bir işadamını kaçırıp açık senet imzalatan Şirinler çetesinin altı üyesi gözaltına alındı.

Polis kılığında işadamı kaçırdılar

Topçular Mahallesi’nde 18 Kasım günü kendilerine polis görüntüsü veren altı kişi, sanayicilik yapan M.E.’yi ofisinde kaçırıp silah zoruyla bir araca bindirdi. “Gözaltına alındın” diyerek işadamı M.E.’yi Güngören’de bir iş hanına götüren çete üyeleri, iş hanının bir katında silah zoruyla bir gün boyunca tuttukları işadamını dövüp silah zoruyla açık senet imzalattı. Senedi imzaladıktan sonra serbest bırakılan M.E., savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Cezaevinden talimat

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, işadamı M.E.’yi kaçıran şahısların Şirinler çetesi olarak bilinen suç örgütünün mensupları olduğunu tespit etti. Alacaklı bir işadamının azmettirmesiyle işadamı M.E.’yi kaçırıp senet imzalattıkları sekiz kişinin yakalanması için dün sabah Bahçelievler, Güngören ve Beylikdüzü’nde belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Ekipler, A.H., H.K., F.Ö., C.E., Ü.B., M.A, A.H. ve Ö.Ş. isimli şüphelilerden altısını üç tabanca ve 45 mermi ile gözaltına aldı. Şüphelilerin, olayı cezaevindeki çete elebaşı Mehmet Sabri Şirin’in talimatıyla gerçekleştirdiklerini söyledikleri öğrenildi.

Hem karantinayı hem de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiKarabük'te yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında karantinada olması gereken kişi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatte ticari taksideyken polis denetimine takıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet