Geri Dön

Polis Teşkilatı’nın 173. yıl dönümü

Polis Teşkilatı’nın 173. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği’nde anma programı gerçekleştirildi. Şehitlikteki program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ayrıca saygı atışı yapıldı, şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, şehitlik özel defterini imzaladı.

Tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Çalışkan, “Sizler adaleti ve merhameti sağlamak, şanlı tarihimize, tarih yazan ülkemize sahip çıkmak için şehit oldunuz. Sizlere selam olsun. Emniyet Teşkilatı olarak bize düşen görev aynı azim ve kararlılıkla durmaksızın çalışmak ve yüce Allah nasip ederse şehit olmaktır. Şehitlerimizi saygı ve ve rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun” dedi.

İstabul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz tarafından şehitler için dua edildi.

Törenin ardından Eyüp Sultan Camisi’nde şehitler için kurban kesildi. l İSTANBUL AA

Üçüzlerinden virüs kapan doktor: O zorlukları kimsenin yaşamasını istemiyorumDiyarbakır’da görevli Dr. Hamdullah Dalgıç'ın (28), koronavirüsle mücadelede ettiği dönemde, eşi Semanur Dalgıç (20), salgına yakalandı. Eşi farklı bir evde karantinaya alınırken, Dr. Dalgıç, annesi Remziye Dalgıç (58) ile birlikte üçüzlerine baktı. Daha sonra üçüzlerinin de enfekte oldukları anlaşılınca, test yaptıran Dalgıç ve annesinin de koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Yaşadığı zorlukları kimsenin çekmemesi için tedbirlere önem verilmesi gerektiğini anlatan Dr. Hamdullah Dalgıç, "Koronavirüse yakalandığım zaman geceleri uyuyamıyordum. Ağrım vardı, ateşleniyordum. Kimse size yardımcı olamıyordu. Eşiniz yok, anneniz pozitif, kimse yok, teksiniz evde. Büyük bir sıkıntı yaşadım. Bu zorlukları kimsenin çekmesini istemiyorum. Tüm halkımızın bu kurallara uymasını istiyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber