Geri Dön

‘Polisi şehit ettiler cenazesini yaktılar’

Ak Parti MKYK üyesi ve Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, PKK’lıların geçen hafta bir polisi şehit edip cenazesini bir kepçeye koyarak yaktıklarını söyledi

Ensarioğlu, Şırnak’ta cesedi polis aracına bağlanarak sürüklendiği iddia edilen Hacı Lokman Birlik ile ilgili görüntülerin anımsatılması üzerine bunun kabul edilebilir ve affedilebilir bir şey olmadığını söyledi.

Bu görüntünün seçim öncesi Ak Parti hedefe konularak kullanılmasına tepiki gösteren Ensarioğlu, “Onu derseniz geçen hafta Silvan’da, Diyarbakır Çermikli polisi roketatar ile öldürenler, daha sonra kepçenin içinde benzin döküp defalarca yaktı ve Çermikli hemşerimiz bir avuç küle dönüştü. Ölmüştü roketle ölmüştü, çekim yapılıyordu, bu çekimler elimizde bunu yayınlayamayız. Defalarca benzin görütülüp üzerine dökülüyor ve tekrar tekrar yakılıyor” dedi.

Asker uğurlamalarına corona virüs düzenlemesiİstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs sürecinde asker uğurlama törenlerine izin verilmemesi ve birliğine teslim olan askerlik yükümlülerinden pandemi tedbirlerini ihlal etmeyeceklerine dair taahhütname alınmasına karar verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber