Geri Dön
GündemPrens Charles kimdir? Kaç yaşında? Prens Charles'ta Corona virüs çıktı!

Prens Charles kimdir? Kaç yaşında? Prens Charles'ta Corona virüs çıktı!

Corona virüs saldığını dünyada pek çok ülkede görüldü. Gelen son dakika haberine göre, Kraliçe Elizabeth'in oğlu Prens Charles'ta corona virüs tespit edildi. İngiliz Kraliyet Ailesi'nin veliaht prensi Charles'ın corona virüsüne yakalanmasından sonra yaşamı araştırılmaya başlandı. Peki Prens Charles kimdir? Kaç yaşında?

Prens Charles kimdir? Kaç yaşında? Prens Charles'ta Corona virüs çıktı!

Prens Charles kimdir? sorusunun cevabı gündemde araştırılıyor. Dünya genelinde yüz binlerce kişide corona virüs vakası görüldü. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in oğlu Prensi Charles'ın corona virüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Prens Charles'ta corona virüs tespit edilmesiyle hayatı ise gündeme geldi. Peki Prens Charles kimdir? Tüm detaylar haberimizde...

PRENS CHARLES KİMDİR?

Prens Charles 14 Kasım 1948 tarihinde doğdu. Galler Prensi olan Prens Charles İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu. İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında 1. sırada bulunmaktadır.

Birisi kız, ikisi erkek olmak üzere üç kardeşi vardır. Kardeşleri sırasıyla: Prenses Anne, Prens Andrew, Prens Edward.

1981 yılında Diana Frances Spencer ile evlendi ve bu evlilikten iki oğlu dünyaya geldi. 1996'da boşandı. 9 Nisan 2005 tarihinde Camilla Parker Bowles ile ikinci evliliğini yaptı.

Charles ilk olarak Londra'nın batısındaki Hill House Okuluna gitti. 1966 yılında, Avustralya'nın Victoria eyaletinde, Geelong Grammar School Timbertop kampüsünde iki dönem geçirdi. Bu süre boyunca tarih öğretmeni Michael Collins Persse ile bir okul gezisinde Papua Yeni Gine'yi ziyaret etti. İngiliz Silahlı Kuvvetlerine katılması fikrine karşı çıktı. 1967 yılının Ekim ayında antropoloji, arkeoloji ve tarih okumak amacıyla Cambridge Üniversitesi'ne başvurdu. İkinci yıl içinde, Charles bir dönem için Galler tarih ve dil eğitimi aldı, Aberystwyth'de Wales University College'a gitti. 23 Haziran 1970'te Cambridge'den mezun oldu. 1976 yılında Prens Vakfını kurdu. 1981 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etti. Prens Charles, Kraliyet geleneğini izleyerek, donanma ve hava kuvvetlerinde görev yaptı.

Piknikçiler geriye çöp yığınları kaldıİstanbul Sarıyer'de bayram tatilinin dördüncü günü ormana akın eden piknikçiler çöplerini toplamayınca geriye çöp yığınları kaldı. Çöpleri görenler ise duruma tepki gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet