Geri Dön
GündemPTT çalışma saatleri: Tam kapanmada PTT, Postane, PTT Kargo çalışıyor mu, kaçta açılıyor, kapanıyor?

PTT çalışma saatleri: Tam kapanmada PTT, Postane, PTT Kargo çalışıyor mu, kaçta açılıyor, kapanıyor?

PTT çalışma saatleri araştırılıyor. Tam kapanmada PTT aracılığıyla işlem yapacak olan, kargo ya da banka işlemlerini halledecek olan vatandaşlar PTT kaçta açılıyor, kapanıyor sorularına yanıt arıyor. Peki 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanmada PTT, Postane, PTT Kargo çalışıyor mu, PTT kaçta açılıyor/kapanıyor?

PTT çalışma saatleri: Tam kapanmada PTT, Postane, PTT Kargo çalışıyor mu, kaçta açılıyor, kapanıyor?

PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Koronavirüs salgını nedeniyle banka var kargolardan yaşanan saat değişiklikleri PTT'yi de etkiliyor mu? Tam kapanmada PTT çalışma saatleri değişti mi? İşte PTT çalışma saatleri ve merak edilen detaylar...

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ

PTT hafta içi ve cumartesi günleri 08.30 - 17.30 arası hizmet vermektedir. Pazar günleri ve resmi tatillerde ise kapalıdır.

PTT çalışma saatleri ile ilgili güncel bilgi için en yakın PTT sorgulama linki üzerinden bilgi alabilirsiniz. Koronavirüs salgını nedeniyle bazı bölgelerde çalışma saatlerinde değişiklik olabiliyor.

EN YAKIN PTT SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PTT ÖĞLE ARASI SAAT KAÇTA?

PTT'den yapılan açıklamaye göre hijyen koşullarının sağlanması amacıyla 12.30 - 13.30 saatleri arasında PTT iş yerleri kapatılmıştır. İllerde oluşacak şartlara ve durumlara göre mesai düzenlemesi için İl Başmüdürlerimiz de yetkilendirilmiştir.​​

PTT KARGO ÇALIŞIYOR MU?

Posta sektörünün üst kurulu BTK tarafından dağıtım hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi yönündeki talimatı doğrultusunda her türlü önlem alınarak bütün gönderi türlerine ait dağıtım hizmetlerimiz verilmektedir.

Kayıtlı gönderilerin tesliminde ise temassız teslim modeli geliştirilerek uygulamaya konulmuştur.​

PTT POSTA HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR MU?

Yurt dışından gelen gönderilerin dağıtımı eskiden olduğu gibi devam etmekte olup, bazı ülkelerin hizmeti durdurması veya uçuş bulunmaması nedeniyle sadece bu ülkelere Turpex gönderisi hariç diğer posta gönderilerinin kabulü durdurulmuş daha sonra ülkelerin aldığı kararlar çerçevesinde yeniden hizmet verilmeye başlanmıştır.​

Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talepler var. Ancak, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet