Geri Dön

Rahip Brunson’ın komşuları şaşkın

Terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK adına suç işlemek ve siyasal ve askeri casusluk suçlarından 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanırken, sağlık sorunları dikkate alınarak verilen ev hapsi kararıyla cezaevinden çıkan ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson’ın evinin bulunduğu sokaktaki hareketlilik sürüyor.

Rahip Brunson’ın komşuları şaşkın

Sokakta iş yeri bulunan esnaf, Brunson’ın evinin bulunduğu apartman ile sokaktaki güvenlik önlemlerine alışmaya çalışıyor.

‘İşlerini yaptık’

Sokakta koltuk tamiri yapan, Ali Çalışkan, “Polis otolarından dolayı çoğu zaman araçlarımızı koyacak yer bulamıyoruz. Biz, o rahibin burada ufak tefek işlerini de yaptık ama böyle işler içerisinde olduğunu bilmiyorduk” dedi. Emlak danışmanı Enver Gökten de, “15-20 tane polis sürekli burada bekliyor. Ben, vatandaş olarak bu kadar polisin tek bir kişi için beklemesini doğru bulmuyorum” diye konuştu. Esnaftan Orhan Çiftçi ise “Bir kişiyi korumak için çok sayıda kişi bekliyor. Ama onun korunması da normal, çünkü korumasalar büyük bir ihtimal öldürülecek ve suç Türkiye’nin üzerine atılacak. Yok dolar çıktı, yok mazot yükseldi. Oyun bunlar. Kendisi sıradan birisiydi, kendisini çok güzel kamufle etmiş. Koynumuzda yıllarca Gülen’i beslemişiz ve hain olduğunu anlayamamışız, bunun mu anlayacağız” diye konuştu.

‘Heyecan veriyor’

Yaşananlardan dolayı hayatlarının hareketlendiğini, heyecan yaşadıklarını söyleyen emlak danışmanı Şirvan Şen de, “Biz aslında esnaf olarak heyecanlandık biraz da. Bu olayların burada gerçekleşmesi, canlı yayınlar olması bize heyecan veriyor. Gerekenin yapıldığını ve bundan sonra da yapılacağını düşünüyorum” dedi.

Dünya corona virüsün pençesindeVaka sayısı 33 milyonu aştı. Dünya genelinde salgınla mücadele sürüyor. İlk olarak Çin’de görülen yeni tip corona virüs tüm dünyayı etkisi altına alan bir küresel salgına dönüştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber