Geri Dön
GündemRamazan ayı ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

İslam alemi için 11 ayın sultanı olarak bilinen Ramazan ayına sayılı günler kaldı. En mübarek ay olan Ramazan ayı için vatandaşlar şimdiden arayışa geçti. Oruç tutmanın farz olduğu bu ayın başlangıç tarihi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlendi. İşte merakla araştırılan o tarih...

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

Kur'an'ın ilk ayetlerinin vahyedildiği Kadir Gecesi bu ayın içindedir. Ramazan ayının 27. gecesi Kadir Gecesi olarak kabul edilir. Kadir gecesi ile ilgili Kur'an'ın 97. süresi olan Kadir Suresinin ilk üç ayetinde Şüphesiz, biz O'nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır denmektedir.

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Ramazan ayı 6 Mayıs 2019 tarihinde başlayacak. 3 Haziran 2019 tarihinde de sona erecek.

2019 BAYRAMI HANGİ GÜNLER?

Ramazan Bayramı bu yıl,

4 Haziran Salı (1. Gün)
5 Haziran Çarşamba (2. Gün)
6 Haziran Perşembe(3. Gün)

günlerine denk geliyor.

Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, kamu kurum ve kuruluşlarında tüm çalışanların Ramazan Bayramı dolayısıyla 3 Haziran Pazartesi yarım gün, 7 Haziran Cuma tam gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü bildirildi. Hafta sonu izinleri de birleştirildiğinde, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağı kesinleşti.

Turistlere büyük şok yaşattı! Soyunma kabinine girdi ve…İstanbul'da yabancı uyruklu bir hırsız adeta turistlerin kabusu oldu. Tatile gelen onlarca turisti soydu. Ancak son işinde önce güvenlik kameralarına ardından polise yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet