Geri Dön

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

Ramazan ayının başlamasına az bir süre kaldı. İslam alemi için yılın en önemli dönemi olan Ramazan, bu sene Mayıs ayına denk geliyor. Vatandaşlar ilk oruç hangi gün tutulacak ve ilk sahura ne zaman kalkılacak sorularının cevaplarını merak ederken; Ramazan Bayramı hangi günlere denk gelecek sorusuna da yanıt arıyor. İşte detaylar...

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

Tüm İslam alemi Ramazan ayı için geri sayıma geçti. Herkes ilk oruç ne zaman tutulacak sorusunun yanıtını arıyor. Peki Ramazan ayı ne zaman başlıyor, Ramazan Bayramı ne zaman kutlanacak?

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019 yılı Ramazan ayı 6 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Tüm Müslümanlar 6 Mayıs günü ilk oruçlarını tutacak. 5 Mayıs gece yarısından sonra ise ilk sahura kalkılmış olacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı arefesi 3 Haziran Pazartesi gününe geliyor. 4-5-6 Haziran Ramazan Bayramı olacak. Cuma günü de izin alınması halinde bayram tatili bir haftaya çıkartılabilir. Fakat tatilin 9 günlük olacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı

Bakan Çavuşoğlu'ndan skandal arama için açıklama: Sahada cevabını vereceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (İrini Harekatı'nın Türk gemisine yönelik eylemi) "Sahada da cevabını vereceğiz, hukuki ve siyasi süreçleri de takip edeceğiz"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet