Geri Dön

Ramazan Bayram hangi günlere denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

İslam aleminin büyük bir merakla beklediği 11 ayın sultanı Ramazan ayı tüm hızıyla sürerken mübarek Ramazan Bayramı için de arayışlar artmaya başladı. Peki yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor ve bayram tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayram hangi günlere denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Ramazan Bayramı için geri sayım sürüyor. Mübarek üç ayların sonuncusu ve en kıymetlisi olarak bilinen Ramazan ayının ardından idrak edilen Ramazan Bayramı için şimdiden tatil planları otobüs biletleri ve seyahat hazırlıkları tamamlandı. Peki Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak? Ramazan Bayramı tatili 9 gün'e çıkarıldı mı?

RAMAZAN BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ramazan Bayramı tatili 31 Mayıs Cuma akşamı mesai bitimi ile başlayacak. 3 Haziran Pazartesi günü Arefe günü ve Ramazan ayının son günü olarak geçirilecek. 4-5-6 Haziran tarihleri arasında Ramazan Bayramı idrak edilecek. Cuma günü kamu kurum ve kuruluşları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile izinli geçirecek ve 9 gün sürecek olan Bayram tatili çoşkusunu yaşayabilecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 4 Haziran Salı günü başlayacak. 6 Haziran Perşembe günü sona erecek.

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

Ramazan Bayramı tatili, hafta sonlarıyla birleştiğinde 9 gün oluyor.

Otomobilin üzerinde kanlı kefen polisi alarma geçirdiİstanbul Esenyurt'a, modifiyeli otomobilinin rüzgarlığı üzerinde kanlı kefen olan manken yerleştiren araç polisi alarma geçirdi. Özcan Tuncer, adlı sürücü ifadesi alınmak üzere karakola götürülürken, kanlı kefenle modifiye yapılan otomobil ise trafikten men edildi. Tuncer, ilgi çekmek için yaptım dese de ceza yemekten kurtulamadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet