Geri Dön
GündemRamazan Bayramı hangi günlere denk geliyor? 2019 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor? 2019 Ramazan Bayramı tarihi

Yurdumuzun dört bir yanında milyonlarca vatandaşımız artık 11 ayın sultanı Ramazan ayını bekliyor. Konuyla ilgili olarak vatandaşlar bir yandan da Ramazan Bayramı'nın hangi günlere geldiğini merak ediyor. İşte 2019 Ramazan Bayramı tarihleri...

Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor? 2019 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili için plan yapan vatandaşlar tatil süresinin netleşmesinin ardından programlarını yaptılar. Peki Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlıyor?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

3 Haziran 2019 Pazartesi Arefe

4 Haziran 2019 Salı Ramazan Bayramı (1.Gün)

5 Haziran 2019 Çarşamba Ramazan Bayramı (2.Gün)

6 Haziran 2019 Perşembe Ramazan Bayramı (3.Gün)

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre,

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacağı ancak kullanılmayan idari izinlerin, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabileceği kaydedildi.

Aşının yan etkileri ne? Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca kritik açıklamalarda bulundu. Koca aşı ile ilgili bilgilendirme yaparken sözü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya bıraktı. Ateş Kara, "Bizim ülkemizde aşının yan etkileri çok yakından takip ediliyor. Aşı sonrasında istenmeyen etki düzenli olarak bilgiler toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet