Geri Dön

Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram hangi güne denk geliyor? (2018)

Ramazan Bayramı için heyecan başladı. Milyonlarca vatandaşımız Ramazan Bayramı tatili ne zaman, Ramazan Bayramı tatili kaç gün sorularının cevaplarını arıyor. İşte Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama ve bu soruların cevapları...

Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram hangi güne denk geliyor? (2018)

Ramazan Bayramı için kısa bir süre kala vatandaşlar Bayram tatilinin kaç gün olduğunu merak etmeye başladı. Dini bayramlardan ilki olan Ramazan Bayramı için vatandaşlar şimdiden tatil planlarını yapmaya başladı. Peki Ramazan Bayramı tatili bu sene kaç gün olacak? Başbakan yardımcısı ve Hükümet sözcüsü konuya ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklamarda bulundu. Peki Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı’nda idari izin kararı alınmadığını açıkladı.

Bozdağ, " Ramazan Bayramı'na çok az bir zaman kaldığına işaret eden Bozdağ, "Ramazan Bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil. Çünkü Ramazan Bayramı cuma gününe, hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararı alma gereği duymamıştır." dedi.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi - Perşembe

15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün - Cuma

16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün - Cumartesi

17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün - Pazar

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramında tatil arife günü ile birlikte üç buçuk gün sürecek. Bu sene bayram tatilinin hafta sonuna denk gelmesi ile uzun bayram tatili yapılmayacak.

"Senin harcadığın parayla biz sigara yakıyoruz!"Sosyal medya hesapları üzerinden yemek yerken canlı yayın yapan 2 genç kadınla yanlarındaki kişinin, ateşe verdikleri 200 TL'lik banknotla sigaralarını yaktıkları anlar, tepki büyük topladı. Çok sayıda kullanıcı, bu kişilerin yakalanıp, cezalandırılmasını istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet