Geri Dön

Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak? (2018)

Ramazan Bayramı tatili için artık çok kısa bir süre kaldı. Vatandaşlar Ramazan Bayramı tatilinin bu yıl kaç gün olacağını merak ediyor. Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ Bayram tatiline ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki bayram tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak? (2018)

Bayram tatilinin başlamasına kısa bir süre kala herkesin merak ettiği tek bir soru var! Bayram tatili kaç gün sürecek? Ramazan ayının son günlerini yaşadığımız şu günlerde vatandaşlar Ramazan Bayramının çoşkusu ve heyecanını yaşamaya başladı. Peki Ramazan Bayramı tatili bu sene kaç gün olacak?

Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı’nda idari izin kararı alınmadığını açıkladı.

Bozdağ, " Ramazan Bayramı'na çok az bir zaman kaldığına işaret eden Bozdağ, "Ramazan Bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil. Çünkü Ramazan Bayramı cuma gününe, hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararı alma gereği duymamıştır." dedi.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi - Perşembe

15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün - Cuma

16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün - Cumartesi

17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün - Pazar

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramında tatil arife günü ile birlikte üç buçuk gün sürecek. Bu sene bayram tatilinin hafta sonuna denk gelmesi ile uzun bayram tatili yapılmayacak.

Kamyonet köprüde asılı kaldıKONYA'da kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda sürücü İsmail Akay'nın kontrolünden çıkıp karşı şeride geçerek alt geçidin köprü bariyerlerinde asılı aldı. Araç içinden kendi imkanlarıyla kurtulan sürücü Akay, ''Araç kayıp karşı şeride geçerek bariyerde asılı kaldı. Bende herhangi bir şey yok. Çok şükür yara almadan kurtuldum.''dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet