Geri Dön
GündemRamazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün sürecek?

Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün sürecek?

2019 Ramazan Bayramı tatili için süre belirlendi. Bayram tatili için plan yapan vatandaşlar Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağını merak ediyordu. Beklenen açıklama Cumhurbaşkanlığı tarafından duyuruldu. Peki, Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün sürecek?

Ramazan Bayramı tatilini heyecanla bekleyen vatandaşlar tatilin kaç gün süreceğini merak ediyordu.Cumhurbaşkanlığı'ndan 2019 Ramazan Bayramı tatili ile ilgili beklenen açıklama geldi.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı tarafından bütün kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı gönderildiği belirtildi.

Ramazan Bayramı tatilinin 3 Haziran Pazartesi 13.00'te başlayıp, 6 Haziran Perşembe günü sona ereceği hatırlatılan idari izin yazısında, şu ifadelere yer verildi:

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacağı ancak kullanılmayan idari izinlerin, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabileceği kaydedildi.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

3 Haziran 2019 Pazartesi (Arefe)
4 Haziran 2019 Salı (1.gün)
5 Haziran 2019 Çarşamba (2.gün)
6 Haziran 2019 Perşembe (3.gün)

Gündem olan iki yeni maket yerine yerleştirildiDiyarbakır'da kent merkezinde TIR'a yüklü görülen dev karpuz ile surları temsil eden ve sosyal medyada tartışmalara neden olan maketler, yaklaşık 25 metrelik baz istasyonuna yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet