Geri Dön
GündemRamazan Bayramı ne zaman, hangi tarihte (günde) başlıyor? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı (var mı), bayram kaç gün sürecek?

Ramazan Bayramı ne zaman, hangi tarihte (günde) başlıyor? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı (var mı), bayram kaç gün sürecek?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ramazan Bayramı için heyecan dorukta. Corona virüs tedbirleri kapsamında merak edilen sokağa çıkma yasağı ile ilgili beklenen açıklama geldi. Peki Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Ramazan Bayramı ne zaman, hangi tarihte (günde) başlıyor? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı (var mı), bayram kaç gün sürecek?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için geri sayım sürüyor. Vatandaşlar şimdiden 19 Mayıs resmi tatil mi, hangi güne denk geliyor ve sokağa çıkma yasağı 4 gün olacak mı sorularına yanıt aramaya başladı. Peki 19 Mayıs resmi tatil mi, hangi güne denk geliyor? İşte merak edilen o soruların yanıtları...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI!

16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde 24 şehirde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 65 yaş üstü 17 Mayıs Pazar günü yine 11-15.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı her yıl olduğu gibi bu yılda resmi tatil olarak kutlanacak. 19 Mayıs tarihi bu sene Salı gününe denk gelmesi sebebiyle ülkemizde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağının dört gün olup olmayacağı araştırılmaya başlandı. 16,17,18 19 Mayıs tarihlerinde dört gün sürecek bir sokağa çıkma yasağı uygulamasının hayata geçirilmesi beklense de henüz resmi bir açıklama yapılmadı

9 GÜNLÜK YASAK OLACAK MI?

Hürriyet’ten Gizem Karakış ve Meltem Özgenç’in haberine göre, Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’ın bakanlıklar ile hazırladığı 4 aşamalı normalleşme planına göre; hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma yasağının Ramazan Bayramı sonrasına kadar devam etmesi planlanıyor. Buna göre 16-19 Mayıs ve Ramazan Bayramının yer aldığı 23-26 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması öngörülüyor.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı’nın birinci günü: 24 Mayıs Pazar Ramazan Bayramı’nın ikinci günü: 25 Mayıs Pazartesi Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü: 26 Mayıs Salı

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Amerika Diyanet Merkezi'nin bahçesinde silahlı saldırıABD'nin başkenti Washington yakınlarında bulunan Amerika Diyanet Merkezi'nin (DCA) bahçesinde meydana gelen silahlı saldırıda bir kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler