Geri Dön
GündemRamazan Bayramı ne zaman, hangi tarihlerde kutlanacak? Ramazan Bayramı 2020 günleri Diyanet

Ramazan Bayramı ne zaman, hangi tarihlerde kutlanacak? Ramazan Bayramı 2020 günleri Diyanet

Ramazan Bayramı ne zaman, hangi tarihlerde kutlanacak? Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan Bayramı tarihlerini, resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Ramazan Bayramı 2020 günleri merak konusu oldu. İşte bu yıl Ramazan Bayramı'nın kutlanacağı o tarihler...

Ramazan Bayramı ne zaman, hangi tarihlerde kutlanacak? Ramazan Bayramı 2020 günleri Diyanet

Yurt genelinde Ramazan ayı heyecanı yaşanmaya devam ediyor. Bu yıl Ramazan ayı Nisan ayının son haftasında başladı. Mayıs ayının son haftasına kadar sürecek olan Ramazan ayı ile ilgili araştırmalar günden güne ilgiyle aranmaya başladı. Peki Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı hangi tarihlerde kutlanacak? Ramazan Bayramı kaç gün sürecek?

RAMAZAN BAYRAMI KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramı ya da Şeker Bayramı, İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayram. Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

24 Mayıs 2020 Pazar 1. GÜN

25 Mayıs 2020 Pazartesi 2. GÜN

26 Mayıs 2020 Salı 3. GÜN

tarihlerinde kutlanacak.

RAMAZAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı ile ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat yüksek ihtimalle Ramazan Bayramı'nda da sokağa çıkma yasağının olacağı konuşuluyor. Konuya ilişkin resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

 

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Zonguldak'ta can pazarıZonguldak'ın Ereğli ilçesinde denize giren Yusuf Erdevir (19) dalgalarla açığa sürüklenirken, yardıma giden ve boğulma tehlikesi geçiren arkadaşı Ali Karaosmanoğlu (19) ise son anda kurtarıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner