Geri Dön

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ne zaman? 2019 resmi tatil günleri

2019'un başlamasıyla beraber yeni yılın resmi tatil günleri de en çok merak edilen konulardan biri oldu. Peki bu yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı hangi tarihlere denk geliyor? İşte hem bu soruların cevapları hem de 2019 resmi tatil günleri...

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ne zaman? 2019 resmi tatil günleri

Ramazan Bayramı ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İslam aleminde özel bir yere sahip olan Ramazan Bayramı tatili için plan yapacak olan binlerce kişi bayram tatili kaç gün olur sorusunun yanıtını merak ediyor. İşte 2019 Ramazan Bayramı tarihleri...

RAMAZAN BAYRAMI HANGİ GÜNE DENK GELİYOR?

2019 yılında Ramazan Bayramı'nın hangi gün kutlanacağını merak eden vatandaşlar internette bu sorunun cevabını arıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı takvime göre,4 Haziran Salı günü başlayacak olan Ramazan Bayramı, 6 Haziran gecesi son bulacak. 3 Haziran günü ise Ramazan Bayramı arefesi olacak.

2019 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ

2019'de hafta sonu tatili 104 gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 2019'da tatil yapılacak gün sayısı 121.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili Salı gününe denk geliyor. Bu resmi tatili Pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bir günlük resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Pazar gününe denk gelecek bu sebeple ekstra tatil olmayacak.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ

Demokrasi ve Milli Birlik Günü Pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos Pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ

Cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Bayram Salı günü kutlanacak tatilini Pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

Tarihi kilisede mangal partisiŞanlıurfa'da, bir kebapçı tarihi Germuş Kilisesi'nin içine mangal kurup kebap yaptı. Sosyal medyada paylaşılan video, kullanıcıların tepkisine yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet