Geri Dön

Ramazan hangi gün başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

İslam alemi 2019 Ramazan ayı için hazırlıklara başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki binlerce inanan vatandaşımız büyük bir merakla Ramazan ne zaman başlıyor sorusunun cevabını araştırıyor. İşte 2019 Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı tarihleri...

Ramazan hangi gün başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

Mübarek 11 ayın sultanı Ramazan için kısa bir süre kaldı. Üç ayların başlaması sonrası dünya genelinde yurdumuzda da milyonlarca müslüman vatandaşımız Ramazan ne zaman başlıyor sorusunun cevabını aramaya başladı. İşte 2019 Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı tarihleri...

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:

“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

RAMAZAN AYI HANGİ GÜN BAŞLIYOR?

11 ayın sultanı Ramazan ayı bu yıl, 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlayacak. 3 Haziran Pazartesi günü ise sona erecek.

2019 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı bu yıl,

Ramazan Bayramı'nın 1. günü: 4 Haziran 2019 Salı
Ramazan Bayramı'nın 2. günü: 5 Haziran 2019 Çarşamba
Ramazan Bayramı'nın 3. Günü: 6 Haziran 2019 Perşembe

günlerine denk geliyor.

Ramazan Bayramı'nda bu yıl 7 Haziran Cuma günü tam gün idari izin olarak bildirildi. Böylece Ramazan Bayramı tatili Cumhurbaşkanlığı kararı ile 9 gün oldu.

Giresun'da yürürken sigara içmek yasaklandıGiresun Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde kamuya açık alanlarda bulaş riski oluşturması nedeniyle yürürken sigara içilmesini yasakladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber