Geri Dön

Ramazan ne zaman? 2020 Ramazan ayı ve bayramı tarihleri

İslam alemi için büyük önem taşıyan Ramazan ayı, 11 ayın sultanı olarak biliniyor. Ramazan ayı bu yıl ne zaman başlayacak? Ne zaman sona erecek? merak konusu. Diyanet İşleri Başkanlığı, milyonlarca vatandaşın merakla araştırdığı 'Ramazan ne zaman' sorusunu yanıtladı. İşte 2020 Ramazan ayı tarihi...

Ramazan ne zaman? 2020 Ramazan ayı ve bayramı tarihleri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok merak edilen konular arasında yer alan Ramazan ayı için tarih merakı devam ediyor. Müslümanlar için oruç tutmanın farz olduğu Ramazan ayının maneviyatı, her yıl vatandaşlar tarafından önemle idrak ediliyor.

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2020 Ramazan ayı bu yıl, 24 Nisan 2020 Cuma tarihinde başlayacak. 23 Mayıs 2020 Cumartesi tarihinde sona erecek. Peki Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak? Ne zaman bitecek?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 Ramazan Bayramı bu yıl, Birinici günü 24 Mayıs 2020 Pazar
                                                  İkinci günü 25 Mayıs 2020 Pazartesi
                                                  Üçüncü günü 26 Mayıs 2020 Salı

Sultangazi'de gelin konvoyuyla yolu kapatıp halay çektilerSultangazi'de, gelin konvoyundakiler araçlarını durdurup trafiğin yoğun seyrettiği yolu kapatarak halay çekti. Sürücülerin korna çalarak tepki gösterdiği yolda halay çekme anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Polis, gelin ve damadın da aralarında olduğu halay çekenleri tespit ederek, cezai işlem uyguladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber