Geri Dön
GündemRamazan ne zaman başlayacak? Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?

Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?

3 ayların başlangıcı yaklaşıyor ramazan ayı heyecanı da Müslüman aleminin kalplerini sarmış durumda... 2020'nin ilk ayı olan ocak ayının da sonuna doğru "Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?" sorusu gitgide hızlanıyor.

Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?

 

İslam alemi için ramazan ayının önemi bir hayli büyük... 11 ayın sultanı yaklaştıkça heyecan da katbekat artıyor. Ocak ayının 3'te 2'si geride kalırken yoğun bir şekilde "Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?" soruları yöneltiliyor.

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ramazan ayı 24 Nisan 2020 tarihinde başlayarak, 23 Mayıs 2020 tarihinde sona erecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

24 Mayıs 2020 Pazar 1. Gün
25 Mayıs 2020 Pazartesi 2. Gün
26 Mayıs 2020 Salı 3. Gün

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı ise 30 Temmuz 3 Ağustos tarihleri arasına denk geliyor. Kurban Bayramı arefesi 30 Temmuz Perşembe gününe denk geliyor. Bayramın geri kalan günleri ise Cuma-Cumartesi,Pazar ve Pazartesi günlerine denk geldiğinden toplamda 5 günlük bir tatil olması öngörülüyor.

9 GÜN TATİL OLACAK MI?

2020 yılında Ramazan Bayramı'nın ilk gününün pazar gününe denk gelmesi nedeniyle 9 gün tatil olmayacağı düşünülüyor. Kurban Bayramı'nın ilk günü de cumaya denk geliyor ve yine 9 günlük tatil beklenmiyor.

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet