Geri Dön

Ramazan ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

İslam alemi için en kutsal ay olarak kabul edilen Ramazan ayı için geri sayım başladı. Milyonlarca vatandaşımızın merakla beklediği Ramazan öncesi vatandaşlar Ramazan ne zaman başlıyor ve Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor sorularının cevaplarını arıyor. İşte konuyla ilgili ayrıntılar...

Ramazan ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

İslam aleminde çok özel bir yer sahip olan Ramazan ayı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ramazan ayı içerisinde yer alan Oruç ibadeti ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini içerisinde barındırması dolayısıyla büyük önem arz ediyor. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'in bu gece Hira mağarasında Cebrail aleyhisselam aracılığı ile Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa a.s indirilmeye başlanması Ramazan ayının önemini bir kat daha arttırıyor. Peki Ramazan ayı ne zaman idrak edilecek?

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019 yılı Ramazan ayı 6 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Tüm Müslümanlar 6 Mayıs günü ilk oruçlarını tutacak. 5 Mayıs gece yarısından sonra ise ilk sahura kalkılmış olacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı arefesi 3 Haziran Pazartesi gününe geliyor. 4-5-6 Haziran Ramazan Bayramı olacak. Cuma günü de izin alınması halinde bayram tatili bir haftaya çıkartılabilir. Fakat tatilin 9 günlük olacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı

Giresun'da yürürken sigara içmek yasaklandıGiresun Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde kamuya açık alanlarda bulaş riski oluşturması nedeniyle yürürken sigara içilmesini yasakladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber