Geri Dön

Rastgele telefonlarını çevirdi, hizmet memnuniyetlerini sordu!

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, corona virüs Covit-19 salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı gelen 65 yaş üstü vatandaşları arayarak taleplerinin karşılanıp karşılanmadığı sordu.

Rastgele telefonlarını çevirdi, hizmet memnuniyetlerini sordu!

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubunu arayarak talepte bulunan 65 yaş üstü vatandaşlardan rastgele iki kişinin telefonu çevirdi. İl olarak 72 yaşında Tahsine Karagöz ile görüşen Vali Şentürk, talebinin yerine getirilip getirilmediği sordu. İkili koyu bir sohbete dalarken, yaşlı kadın yapılan hizmetlerden dolayı devlete teşekkür etti. Ardından 79 yaşındaki Mahir Özdemir'i arayan Vali Şentürk, yaşlı adama da talebinin yerine getirilip getirilmediği sordu. Yaşlı adam talebinin yerine getirildiğini dile getirerek, o da hizmetlerden dolayı devlete teşekkür etti.

"VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARI 24 SAAT ESASINA GÖRE HİZMET VERİYOR"

Vali Şentürk, corona virüs Covit-19 salgınıyla mücadelede alınan tedbirlerin ve uygulamaların kararlılıkla sürdürülmesi çok büyük önem taşıdığını belirterek, "Virüsün bulaşmasını önlemenin tek yolu, sosyal mesafenin korunmasıdır. Vatandaşlarımızın gönüllü olarak kendilerine karantina uygulamaları, yani mecbur kalmadıkça evden dışarıya çıkmamalarıdır. 20 yaş altı gençlerimizin de kurallara uymaları önemli. Sabır, anlayış ve işbirliğiyle, bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Zorunlu olarak dışarı çıkan vatandaşlarımızın da açıklanan tedbirlere riayet etmeleri hayati önem taşıyor. Evden çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü olan büyüklerimizin, kronik rahatsızlığı bulunan ve evlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak yakınları bulunmayan vatandaşlarımızın sokağa çıkmadan temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla il ve ilçelerimizde Vefa Sosyal Destek Grupları 24 saat esasına göre hizmet veriyor. Biz Devlet olarak ekiplerimizle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Değerli Bileciklilerden ricamız, sadece kurallara uymaları ve evlerinde kalmaları. Birlikte başarabiliriz.'' dedi.

Daha sonra Vali Şentürk ve beraberindekiler Pazaryeri Vefa Sosyal Destek Grubunu ziyaret ederek, Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak ile Belediye Başkanı Zekiye Tekin'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

'Dur' ihtarına uymayan 4 kişi polisle çatıştı!Olay Bursa'da meydana geldi. Polisin 'dur' ihtarına uymayan otomobil sürücüsü yanında bulunan 4 arkadaşıyla 25 kilometre boyunca kaçtı. Yakalanacaklarını anlayanınca polisle çatışan Furkan Özden D. kendi silahından çıkan kurşunla ayağından yaralandı. İşte haberin ayrıntıları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet