Geri Dön

Redhack soruşturmasında yeni gelişme

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı; Redhack soruşturması çerçevesinde tutuklanmalarını istediği 5 kişinin mahkeme tarafından serbest bırakılmalarına karşı üst mahkemeye itirazda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerin, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, İçişleri, Maliye bakanlıkları, Bolu Tugay Komutanlığı, YÖK, Ankara Ticaret Odası, KİK, Kurtalan ve Siverek Kaymakamlığı ve AB'den sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a ait internet sitelerinin, Redhack adına hacklenmesinden sorumlu tutuldukları anlaşılmıştı. Savcılık, dizi oyuncusu Barış Atay'ın da aralarında bulunduğu 9 kişiyi serbest bırakırken, 5 kişinin, "Devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girmek, orada kalmak ve devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etmek" suçlarından tutulanmasını istemişti. 2 Nolu Özgürlük Hâkimliği'nde ifade veren 5 şüpheli yurtdışına çıkış yasağı ile serbest bırakılırken, T.K. hakkında ayrıca her hafta karakola giderek imza vermesi şartı da getirilmişti. Alınan bilgilere göre; savcılık, 5 kişinin mahkeme tarafından serbest bırakılmasına karşı üst mahkemeye itirazda bulundu.

Kahramanmaraş'ta polislere silahlı saldırıda bulunan zanlı hastanede öldüKahramanmaraş'ta, cinayet zanlısı olarak aranırken kaldığı otele gelen polislerden birini şehit eden diğerini yaralayan zanlı, hastanede hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet