Geri Dön

Regaip Kandili hangi gün? 2019 Kandil tarihleri

Regaip Kandiline az bir süre kaldı. İslam aleminin sabırsızlıkla beklediği Regaip Kandili bu yıl hangi gün? Vatandaşlar arasında 2019 Kandil tarihleri merak edilirken, Regaip Kandili'nin önemi ise araştırılıyor.

Regaip Kandili hangi gün? 2019 Kandil tarihleri

Müminlerin hayatında diğer gün ve geceler arasında, fazlasıyla sevap kazanacağı günler ve geceler vardır. Bu müstesna gün ve mübarek gecelerde mümin diğer günlerde olduğu gibi yaşarsa gerekli manevi ecri alamaz. O halde mümin bu farklı gün ve gecelerde diğer zamanlardan farklı ibadet, itaat ve davranışlarda bulunmalıdır. Mübarek üç aylardaki kutsi gecelerden ilki olan Regaib Gecesi, ihsanlar ve ilahi tecellilere sahne olacağı bildirilen bir gecedir. Bu itibarla bu gecede yapılacak dua, istiğfar ve ibadet, günahların affına vesile olacaktır.

REGAİP KANDİLİ NE ZAMAN?

Regaip Kandili 7 Mart Perşembe günü idrak edilecek.

2019 KANDİL TARİHLERİ

7 Mart 2019 Perşembe günü Regaip Kandili idrak edilirken, 2 Nisan 2019 Salı günü Miraç Kandili, 19 Nisan 2019 Cuma günü Berat Kandili, 8 Kasım 2019 Cuma günü ise Mevlid Kandili idrak edilecek.

Malazgirt şehitliği olduğu değerlendirilen Ziyaret Tepe'de kazılar başladıMuş'un Malazgirt ilçesinde, Malazgirt Meydan Muharebesi'nin yapıldığı yerlerin tespit edilmesi için kazı çalışmalarına başlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber