Geri Dön

Ruhi Çenet kimdir, kaç yaşında, nereli? Sosyal medyada konuşuluyor: Ruhi Çenet öldü mü?

Sosyal Medya fenomeni Ruhi Çenet'in son olarak Corana virüsünü araştırmak için Çin'e gideceği haberleri çıkmıştı. Akşam saatlerinde Ruhi Çenet'in yaşamını yitirdiği iddia edildi. Bu gelişmeler sonrası bir kez daha "Ruhi Çenet kimdir? Ruhi Çenet Öldü mü?" soruları sorulmaya başlandı.

Ruhi Çenet kimdir, kaç yaşında, nereli? Sosyal medyada konuşuluyor: Ruhi Çenet öldü mü?

Elazığ'da yaşanan deprem sonrası soluğu deprem bölgesinde alan Ruhi Çenet, dün bir video yayınlayarak Çin'e gideceğini belirtmişti. Bugün sosyal medyada ünlü Youtuber Çenet'in yaşamını yitirdiği iddia edildi. Bu gelişme şok yaratırken "Ruhi Çenet kimdir? Ruhi Çenet Öldü mü?" sorusu yoğun bir şekilde soruldu.

RUHİ ÇENET KİMDİR?

Ruhi Çenet, 20 Ekim 1990 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Aydınlıdır.

Üniversite eğitimini Hindistan'da tamamladı.

Türkiye'ye döndükten sonra 2011 senesinde Youtube platformu için video üretmeye başladı.

Bilgilendirici videolar üretmeye çalışan Ruhi Çenet'in yaklaşık 4 milyon abonesi bulunuyor.

Ormanda yanlış yola girince buldu, gözlerine inanamadı!Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğrencisi Özlem Karakaşoğlu, merkeze bağlı Kemel köyü yakınlarında bir arkadaşının evini ararken yanlış yola girince ormanlık alanda bir lahit buldu. Yapılan incelemenin ardından lahidin Roma dönemine ait 1800 yıllık olduğu belirlendi. Bunun üzerine Koruma Kurulu, lahidi koruma altına alıp, tescil işlemi başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber