Geri Dön

Rus çocuğun hayatını Türk doktorlar kurtardı

Rus Vsevolod Sidorov, 5 yaşındaydı...

Rus çocuğun hayatını Türk doktorlar kurtardı

Aniden iki gözünde de görme kaybı oluştu. Rusya’da doktorlar tümör olabileceğini, tanı koymak için gözlerinden birinin çıkarılması gerektiğini söyledi. Başka bir yolu olmalıydı ama... Annesi Türkiye’deki yakınlarının etkisiyle küçük çocuğu Türkiye’ye getirdi. Artık önünde zorlu bir tedavi süreci vardı. Doktorlar gözünü çıkarmadan göz köklerinde tümör olduğunu anladı ve kemoterapi tedavisine başladı. Sonuç başarılıydı.

Bilimi kullanan sanatkârlar
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Harzem Özger, “Başarılı bir kemoterapi sonunda gözleri kurtarıldı” diyor tedavi sürecini anlatırken... Ancak mutlu tablo uzun sürmedi. Vsevolod tam görmeye başlamıştı ki bu kez de sağ bacağında tümör bulundu. Kemik kanseriydi... Tedavi süreci yeniden başlamıştı, doktorlar ilk kez tarif edilen yöntemler de kullandı. Sonuç başarılı oldu. Özger, küçük çocuğun 6 ay ile 1 yıl arasında yürüyebileceğini belirtiyor ve ekliyor: “Bizler bilimi kullanan sanatkârlarız.”

Sağlık Bakanı Koca: "Pozitif çıkan hastamız yok"Sağlık Bakanı Koca Ankara'da açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Şu ana kadar çalışılmış numunelerde pozitif çıkan herhangi bir hastamız çıkmadı." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber