Geri Dön
GündemSon dakika | Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon! Gözaltılar var

Son dakika | Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon! Gözaltılar var

İstanbul'da, başını Anri Malyi isimli Ukraynalı bir sabıkalının çektiği Rus, Ukrayna, Gürcü ve Azeri vatandaşlarından oluşan 16 kişilik bir çete polis tarafından düzenlenen operasyonlarla yakalanıp gözaltına alındı. Düşman çete lideri Loto Guli lakaplı Azeri çete elebaşı Nadir Salifev ve adamlarına silahlı saldırı yapmak için yurda giriş yaptığı belirlenen çeteden birisi kalaşnikof olmak üzere 12 silah ele geçirildi.

Son dakika | Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon! Gözaltılar var

FERİT ZENGİN / İstanbul

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, liderliğini Anri Malyi isimli Ukrayna vatandaşı bir sabıklının yaptığı 16 kişlik bir çetenin, Türkiye'de bulunan hasım çetesine yönelik saldırı yapmak üzere yurda giriş yaptığı ihbarını alması üzerine başlattığı soruşturmada, biri Rus, 3’ü Ukrayna, 4’ü Gürcü, 8’i Azerbaycan uyruklu çete üyelerinin kimlik ve kaldığı yerleri belirledi.

Azeri çete elebaşı Loto Guli lakaplı Nadir Salifev ve adamlarına silahlı saldırı düzenlemek üzere yurda giriş yaptığı ve Türkiye'de bir takım suç olaylarına karıştığı belirlenen çeteye tespit çalışmalarının ardından operasyon kararı alındı.

Son dakika | Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon Gözaltılar var

Sabah saatlerinde harekete geçen Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, tespit edilen çetenin aralarında çete elebaşının da bulunduğu 16 mensubunu kaldıkları adreslere düzenlediği baskınlarla yakalayıp gözaltına aldı.

Son dakika | Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon Gözaltılar var

Çete mensuplarının kaldığı adreslerde yapılan aramalarda, 11 tabanca, kalaşnikof olarak bilinen AK 47 tipi uzun namlulu bir silah ve 222 adet mermi ele geçiren ekipler gözaltına aldığı çete mensuplarını emniyete götürerek sorguya aldı. Polisin çeteye yönelik çalışması devam ediyor.

Son dakika | Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon Gözaltılar var

Çeteden saldırılarda kullanılmak üzere bir kalaşnikof silah ile 11 tabanca ele geçirildi.

Son dakika | Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon Gözaltılar var

Silahların bir kısmının suikast silahı olarak bilinen silahlar olması dikkat çekti.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet