Geri Dön

Şaban Oğlu Şaban filmi ne zaman ve nerede çekildi? Şaban Oğlu Şaban konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Türk sinemasının unutulmaz eserlerinden biri olan Şaban Oğlu Şaban filmi, bu akşam uzun bir aranın ardından izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Büyük bir merakla beklenen filmle ilgili en çok merak edilen Şaban Oğlu Şaban filmi ne zaman ve nerede çekildi gibi soruların cevaplarını bir araya getirdik. İşte hem bu soruların yanıtları hem de Şaban Oğlu Şaban filmi konusu ve oyuncuları...

Şaban Oğlu Şaban filmi ne zaman ve nerede çekildi? Şaban Oğlu Şaban konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Yeşilçam'ın en eğlenceli yapıtlarından biri olan Şaban Oğlu Şaban filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez'in yer aldığı Şaban Oğlu Şaban filmi 1977 yılında gösterime girdi. Başrollerinde Kemal Sunal ve Halit Akçatepe'nin yer aldığı film izleyenleri kahkahaya boğmaya hazırlanıyor. İşte Şaban Oğlu Şaban filmi konusu ve başrol oyuncuları...

ŞABAN OĞLU ŞABAN FİLMİNDE KİMLER OYNUYOR?


Şaban Oğlu Şaban filmi bu akşam TV ekranında izleyici karşısına çıkıyor. Yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez'in yer aldığı Şaban Oğlu Şaban filmi 1977 yılında vizyona girdi. Başrollerinde Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Şener Şen, Dinçer Çekmez, İhsan Yüce ve Ayben Arman yer alıyor.

ŞABAN OĞLU ŞABAN FİLMİ KONUSU NEDİR?

Şaban Oğlu Şaban, aynı yerde askerlik yapan iki arkadaş Şaban ve Ramazan’ın askerlik esnasında ve sonrasında başlarına gelen rastlantısal olaylara karşı verdikleri tatlı mücadeleye odaklanır. Şaban’ın sakarlıkları yüzünden komutan Hüsamettin defalarca yaralanmış, iyice çileden çıkmıştır. Askerlik bittiğinde, bir gazinoda çalgıcı olarak işe giren ikili, tesadüf eseri bir suçlunun yakalanmasını sağladıklarında Nazır Paşa tarafından gizli polis olarak atanırlar. Nazır Paşa ve ailesini ziyaret ettikleri bir gece, Paşa’nın damadının eski komutanları Hüsamettin çıkmasıyla zor anlar yaşarlar. Fakat sadece bu da değildir! Aynı gece evden çalınan elmas, ortalığı iyiden iyiye karıştırır. Tatlı sakar ikili elması bulabilecek midir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir depremine ilişkin açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı ve Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'nde açıklama yaptı. İzmir depremiyle ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Depremde 12 can kaybı 438 yaralı var. 17 binada arama çalışmalarımız devam ediyor." dedi. Erdoğan, " Kurtarma çalışmalarının bir an önce sonuçlanması için tüm imkanları seferber ettik." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber