Geri Dön
GündemSağlık Bakanlığı aşı randevusu: e - Devlet, MHRS, e-Nabız sistem girişi

Sağlık Bakanlığı aşı randevusu: e - Devlet, MHRS, e-Nabız sistem girişi

Aşı randevusu almak isteyen vatandaşlar için yapılması gerekenleri haberimizde anlattık. Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen internet siteleri üzerinden alınabilen aşı randevusu alma işlemini adım adım sıraladık. İşte koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır sorusunun detaylı anlatımı...

Sağlık Bakanlığı aşı randevusu: e - Devlet, MHRS, e-Nabız sistem girişi

Risk gruplarına göre koronavirüs aşısı uygulanıyor. Aşılama süreci kademe kademe devam ediyor. Bu sıralara koronavirüs aşısını vurulan vatandaşlar 65 yaş ve üzeri olanlar. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı sıralamasının belirtildiği tabloda aşı randevusu nasıl alınır, aşı randevusu alma işlemi ile ilgili de araştırmalar devam ediyor. Peki Aşı randevusu e-Devlet'ten nasıl alınır? İşte 65 yaş üstü için aşı randevusu alma sayfası...

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

İlk olarak e nabız hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Ana sayfada yer alan covid-19 aşı durumu menüsüne tıklayın. Bu kısımda aşı öncelik durumunu göreceksiniz. Ayrıca kısa mesaj ile de aşı öncelik durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Aşı için öncelikli gruplar arasında yer alıyorsanız randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendirileceksiniz. MHRS uygulaması ile aile hekiminden ya da en yakın aile hekimliği, hastaneden randevusu alabilirsiniz. Randevunuzu onayladığınızda kısa mesaj ile telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecek. 2. doz için ise sağlık personeli randevu oluşturabilir.

AŞI ÖNCELİK DURUMU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Aralarda boşluk bırakarak AŞI, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarası son 4 hanesi 2023'e kısa mesaj atılıyor.

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E NABIZ AŞI RANDEVUSU İÇİN TIKLAYINIZ

COVİD 19 AŞI SIRALAMASI

Birinci aşamada sağlık kurumlarında çalışanlar aşılandı. Ardından 90 yaş üstü vatandaşların aşılanması yapıldı. Bakan Koca'nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile 75 yaş ve üstü vatandaşların aşıları randevu ile yapılmaya başlandı.

Sonrasında 65 yaş üstü bireyler aşılanacak.

İkinci aşamada öncelikli sektörler aşı olacak. Bakanlıklar, kritik görevlerdeki kişiler, cezaevleri, eğitim sektörü, gıda sektörü ve 60-64 yaş arası bireyler. Ardından 50-64 yaş arası kişiler.

Üçüncü aşamada, kronik hastalığı olan kişiler ve diğer yaş grupları.

Dördüncü aşamada ise aşılanma sırası geldiği halde zamanında aşı yaptırmayanlar aşılanacak.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet