Geri Dön
GündemSAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI BAŞVURULARI NE ZAMAN? Sağlık Bakanlığı PBS başvuru ekranı

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI BAŞVURULARI NE ZAMAN? Sağlık Bakanlığı PBS başvuru ekranı

Sağlık Bakanlığı kura takvimi binlerce kişinin gündemindeydi! Sağlık Bakanlığı 2022 yılı 2. dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanını yayımladı. Başvuruda bulunacak adaylar başvuru tarihlerini merak ediyor. Başvurular PBS üzerinden yapılacak. İşte Sağlık Bakanlığı başvuru tarihleri.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI BAŞVURULARI NE ZAMAN? Sağlık Bakanlığı PBS başvuru ekranı

Sağlık Bakanlığı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilan metnini yayımladı. Başvurular bugün başlıyor. Bu kura eczacı unvanlı adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacak olup diğer unvan ve branşlar için sadece 2. yerleştirme işlemi uygulanacaktır.

• 1. Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip ve yüksek lisans veya doktora programlarından mezun olmuş eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacaktır

• 2. Yerleştirmede ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı’ yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Takvimi"ne göre, PBS üzerinden başvurular, 25 Mayıs itibariyle başlıyor; 30 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00'e kadar yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI PBS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru değerlendirme sonuçları 9 Haziran Perşembe günü PBS üzerinden ilan edilecek. İnceleme sonrası başvuruları reddedilenlerin itirazları, 10 Haziran Cuma saat 18.00'e kadar yine bu sistem üzerinden alınacak. İtiraz sonuçları 15 Haziran Çarşamba günü PBS üzerinden açıklanacak.

Kura çekimi 16 Haziran Perşembe günü yapılacak, yeri ve saati "https://yhgm.saglik.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Atamaya esas evraklar 1 Temmuz Cuma günü saat 18.00'e kadar alınacak.

Kamu kurum ile kuruluşlarında sözleşmeli olanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar, kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belgeyi, atamaları yapıldıktan sonra göreve başlayacakları sağlık tesisine teslim edecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ